Апеляційний господарський суд не врахував, що судове рішення не може ґрунтуватися на припущеннях, відзначили у Верховному суді.
Верховний суд задовольнив касаційну скаргу державного ПриватБанку і скасував постанову Північного апеляційного суду, згідно з якою низка положень щодо кредитних зобов’язань п’яти компаній визнавалися недійсними. Про це повідомляє Finbalance з посиланням на рішення Верховного суду в середу, 11 листопада.
Так, Верховний суд залишив чинною постанову Господарського суду Києва від 24 жовтня 2018 року, яким суд відмовляв компанії Тех-Трейд-Інвест у позові до ПриватБанку, ТОВ Парктур, ТОВ Скорзонера, ТОВ ШЕЛТА, ТОВ Аспект. За кредитними договорами 2006-2016 років вони були винні ПриватБанку 7,5 млрд гривень.
“Таким чином, Верховний суд повернув ПриватБанку право кредитної вимоги на суму майже 7,5 млрд гривень”, – йдеться в повідомленні.
Верховний суд прийшов до висновку, що Північний апеляційний господарський суд у своєму рішенні не вказував, які саме права компаній були порушені, не аргументував наявності реальності порушення прав та інтересів і залишив без уваги правові наслідки задоволення позову.
“Апеляційний господарський суд не врахував, що судове рішення не може ґрунтуватися на припущеннях, висновки суду повинні бути підтверджені належними доказами”, – йдеться в рішенні суду.
Також суд встановив, що коли Тех-Трейд-Інвест вносив до статутного капіталу іпотечне майно, кредитні договори вже мали умови щодо виплати позичальникам винагороди за користування кредитом. У той же час, право власності на це майно вже було обмежено законним способом. Згідно з постановою суду, ці умови були узгоджені сторонами, і компанія була поінформована на рахунок можливих наслідків.
За даними держреєстру, одним із засновників Тех-Трейд-Інвест є компанія Скорзонера, кінцевими бенефіціарами якої є бізнесмени Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.
Нагадаємо, в листопаді 2019 року суд позбавив Коломойського від боргів перед ПриватБанком на 7,5 млрд гривень. Тоді деякі положення ряду кредитних договорів, укладених між ПриватБанком і компаніями бізнесмена були визнані недійсними.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Націоналізація ПриватБанку
СюжетСуди навколо Приватбанку: що треба знати про війну Коломойського і держави
СюжетНаціоналізація Приватбанку: всі подробиці
Источник: www.ua.korrespondent.net