США підтвердили, що в Афганістані був збитий їхній військовий літак

Відповідальність за збиття літака взяв "Талібан".

Військовий літак Е-11А, який 27 січня в Афганістані ніби збили бійці “Талібану”, належить Військово-повітряним силам США.

Це підтвердив начальник штабу ВПС США, генерал Девід Голдфейн, пише businessinsider.com.

Про точну причину аварії невідомо – чи його збили, чи він зазнав аварії з технічних причин. Літак зазнав аварії на території, підконтрольній талібам. Вони вже заявили, що літак збили саме вони.

Раніше полковник Сонні Леггетт, представник військової місії США в Афганістані, заявив, що причина катастрофи ще розслідується, але “немає ніяких ознак, що аварія була спричинена вогнем противника”. Він також спростував твердження талібів, що сталися інші аварії.

Що з екіпажем – також невідомо. За даними Fox News, на літаку перебували п'ятеро осіб. Журналіст в Афганістані розповів Associated Press, що бачив два тіла, що лежали біля літака. Водночас прессекретар талібів Забіула Муджахід заявив, що всі, хто перебував на борту, зокрема високопосадовці ЦРУ США, загинули.

“Ми повинні переконатися у справжності цих тверджень, перш ніж ділитися додатковими подробицями”, – сказав американський генерал Девід Голдфейн.

У США було чотири літаки Е-11 на аеродромі в Кандагарі на півдні Афганістану. Реактивні літаки великої дальності були модифіковані для того, щоб завдяки ним підтримувати зв'язок із американськими військовими на позиціях, дозволяючи різним системам спілкуватися одне з одним, а також контролювати повітряний простір.

Відео

Авіакатастрофа в Афганістані: представники руху "Талібан" заявляють, що збили американський літак

Нібито всі люди, що були на облавку, зокрема, й високопоставлені офіцери, загинули. Цю інформацію у Пентагоні не підтверджують, і проводять розслідування. Сьогодні з'явилася інформація, що у провінції Газні міг розбитися пасажирський літак із сотнею людей. Впав літак на території, яку контролює угруповання "Талібан". Утім, афганська влада згодом заявила – жоден цивільний літак не розбився. А лайнер нібито міг належати приватній компанії.  

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *