Знищено орган та вітражі, закоптило ікони: що залишилось у соборі святих Петра і Павла після пожежі
Полум'я загасили за кілька годин, але і надвечір собор ще димився.
У суботу, 18 липня, у Франції горів один із символів міста Нант – середньовічний собор святих Петра і Павла. Від часу масштабної пожежі у Нотр-Дам де Парі ще не минуло і півтора року.
Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Місцеві кажуть, що під ранок якось дивно дзвеніли дзвони. Потім вони побачили клуби диму і вогонь у вікнах готичної будівлі.
“Як завжди почали бити дзвони. А тоді почувся гучний звук, наче електрична лампочка лопнула. Я не надав значення, але за 10 хвилин уже примчали пожежні бригади”, – розповів власник крамниці поряд із собором Жан-Ів Бурбан.
Біля собору було понад сотні рятувальників зі спецтехнікою. Полум'я гасили водою та спецрозчинами. Довкола було багато людей, які намагалися фільмувати пожежу.
Полум'я загасили за кілька годин, але і надвечір собор ще димився. За словами пожежників, тут не так, як було в Соборі Паризької Богоматері. Стійкості будівлі нічого не загрожує. Лише сильно постраждав інтер'єр.
“Повністю знищено орган і постамент, на якому він стояв, а також вітражі. Постраждали й ікони, їх сильно закоптило димом”, – повідомив керівник пожежної служби Лоран Ферлей.
“Цей собор – серце нашого міста. Стривожені люди телефонують, питають. Хочу заспокоїти всіх: ні, найгіршого вдалося уникнути. Дах собору неушкоджений”, – заявила мерка Нанта Джоанна Роланд.
Одна з імовірних версій пожежі – підпал. Про це повідомили слідчі.
“Пожежа почалася в трьох місцях. Тому це дуже підозріло. Втім, ми не виключаємо й інших версій. Зокрема, перевіримо стан пожежної безпеки в соборі”, – повідомив прокурор Нанта П'єр Сенн.
Ця пожежа сталася менш ніж через півтора роки після того, як вогонь ледь не знищив один із символів Франції – Собор Паризької Богоматері. Вогонь ширився швидко. Потім перекинувся на знаменитий шпиль. І він впав на очах у тисяч шокованих людей.
Французам болить і досі: свій головний собор вони називають літньою пані, яка страждає від травм. Їх лікують і досі. Гроші на реставрацію збирали усім миром. У спецфонд перерахували понад мільярд євро. Реставраційні роботи ненадовго припиняли через пандемію коронавірусу. Повністю відновити Нотр-Дам планують до 2024 року.