Він більш ніж утричі перевищує смертність від грипу.
Коронавірусна інфекція спричиняє летальний підсумок для хворого в 3,4% випадках. Про це заявив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреісус.
Відповіді на головні запитання про коронавірус
“У всьому світі померли 3,4% заражених COVID-2019. У порівнянні з цим сезонний грип в загальному вбиває менш 1% інфікованих”, – заявив керівник організації. Гебреісус конкретизував, що нині йдеться про майже 90,9 тисяч випадків захворювання, при котрих зафіксовано 3110 смертей.
ТСН.ua
При цьому керівник ВООЗ нагадав про те, що триває розроблення 20 типів вакцин, які можуть зупинити поширення коронавірусної інфекції, однак жоден із цих проєктів поки що не досяг успіху. Гебреісус закликав країни світу до солідарності та зауважив, що “це неможна вирішити зусиллями однієї ВООЗ або однієї індустрії”.
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Більше про: Коронавірус
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.