Вірус привіз до країни студент з китайського Уханя.
В Непалі, що межує з Китаєм, зафіксували випадок інфікування коронавірусом студента, який повернувся з китайського Уханя.
Про це 24 січня заявили в міністерстві охорони здоров’я країни, передає ANI.
Nepal Health Ministry: A student who had returned from Wuhan, China has been found infected with #coronavirus
— ANI (@ANI) 24 січня 2020 р.
Також 24 січня Японія підтвердила другий випадок зараження коронавірусом, а в Таїланді кількість інфікованих зросла до п’яти.
Таким чином, станом на 24 січня за межами КНР коронавірус зафіксовано у восьми державах і територіях:
- Таїланд (п’ять випадків)
- В’єтнам (два випадки)
- Сингапур (три випадки)
- Південна Корея (один випадок)
- США (один випадок)
- Японія (два випадки)
- Тайвань (один випадок)
- Непал (один випадок)
Крім цього, в Китаї через коронавірус призупинили свою роботу ряд туристичних і розважальних об’єктів – зокрема шанхайський парк розваг Disneyland і частина Великої Китайської стіни. В п’яти містах китайської провінції Хубей почали закривати ресторани McDonald’s.
Нагадаємо, що 24 січня в китайській провінції Хейлунцзян, яка межує з Росією, заявили про два нові випадки зараження коронавірусом і одну смерть. Це вже 26-й загиблий в Китаї.
Станом на ранок 24 січня в Китаї закрили вже 13 міст. Мешканців закликають не залишати межі своїх населених пунктів.
23 січня повідомлялося, що найбільше випадків зараження – 444 особи – зафіксовано в провінції Хубей, адміністративним центром якої є місто Ухань. Далі за цим показником ідуть провінції Гуандун (32) і Чжецзян (27), Пекін (22), Шанхай (16). 24 січня до них додалася ще й провінція Хейлунцзян (5), яка межує з Росією.
ТСН.ua
У Китаї через смертельний вірус до квітня скасували всі спортивні заходи, а в Пекіні суттєво обмежать заходи з нагоди нового року за місячним календарем (відзначається 26 січня).
23 січня за підсумками позачергового засідання Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вирішила не оголошувати надзвичайну ситуацію міжнародного значення через поширення нового коронавіруса з китайського Уханя (2019-nCoV).
У міжнародному аеропорту “Бориспіль” 23 січня у зв’язку зі спалахом нового невідомого коронавіруса з Китаю вирішили все ж посилити заходи безпеки. Аеродром не має прямого авіасполучення з Уханем, однак є з іншими містами Китаю, а тому пасажирів, які прилітають в Україну, будуть зустрічати і перевіряти санітарні підрозділи.
При цьому в українському МОЗ вважають, що поки немає необхідності обмежувати в переміщенні осіб, які подорожують. Прем’єр-міністр Олексій Гончарук також заявив, що Україні переживати за поширення коронавіруса з Китаю поки не варто.
Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені та інші органи, почався з ринку морепродуктів в китайському місті Ухань. Зараз сам ринок закритий і огороджений поліцейською стрічкою, а в місті активно проходять заходи по знезараженню. Посилено контроль в аеропортах не тільки Китаю – Таїланд, Австралія і Японія ретельно стежать за пасажирами.
Більше про: Убивчий коронавірус у Китаї
Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Поширення хвороби почалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припала на гірше час святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно подорожують – приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м’ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно і ретельно мити руки.
Що відомо про загадкову недугу, як він виник і чому викликає занепокоєння у медиків – читайте в матеріалі ТСН.іа.
ТСН.ua