Міжнародні вантажні перевезення не припиняються.
Від ранку 13 березня Словаччина через спалах коронавірусу у світі закрила кордони з сусідніми країнами, через що скасовано регулярне міжнародне транспортне сполучення. Як повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій, припиняються:
міжнародне автобусне сполучення до/з Словаччини;
курсування поїздів (вагонів) № 960/961 Кошице – Мукачево, № 962/963 Кошице – Мукачево, № 8860/8863 Чієрна над Тисою – Чоп, № 8862/8861 Кошице – Чоп, безпересадковий вагон № 26/382 Київ – Кошице.
При цьому міжнародні вантажні перевезення не припиняються, водії транспортних засобів мають бути обладнані захисними засобами, детальна інформація розміщена за посиланням www.minv.sk.
До Словаччини пропускатимутися лише особи, які мають дозвіл на постійне або тимчасове проживання на території країни, виїзд зі Словаччини – без обмежень.
В “Укрзалізниці” зазначили, що продаж квитків на зазначені поїзди призупинено. Повернення коштів за раніше придбані проїзні документи проводиться в усіх квиткових касах Укрзалізниці згідно з чинними нормативно-правовими актами та правилами. Інші міжнародні поїзди та поїзди внутрішнього сполучення курсують за графіком.
Міністр також повідомив, що додаткові режимні заходи запроваджує Румунія. Під час в’їзду до Румунії з зон ризику осіб направляють до представників МОЗ Румунії для проведення перевірочних заходів в карантинній зоні протягом 7 днів. У разі відмови – особа не пропускається та повертається зворотно. Україну поки до зон ризику не включено.
Водіїв транспортних засобів перевірятиме санітарний орган на кордоні Румунії, також необхідно буде заповнити анкету з персональними даними і, якщо проблем не буде виявлено, водії зможуть продовжувати рух.
Як відомо, мер Києва Віталій Кличко оголосив, що від 12 березня через коронавірус у столиці запроваджують план протиепідемічних заходів та обмежень, що діятимуть попередньо до кінця березня.
На карантин закриваються дитячі садки та школи. Крім того, буде обмежено проведення масових заходів. Це стосується і концертів, конференцій, кіносеансів та інших заходів. Закритими будуть і розважальні центри та розважальні зони в шопінг-молах. Наразі у Києві на грип та ОРВІ захворіло: дітей– 9 144 (зростання на 3,9%), дорослих – 5 055 осіб (зростання на 2,1%). До медичних закладів шпиталізовано 267 осіб, із них 207 – діти.
Пізніше, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Зараз чоловік перебуває у лікарні.
Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях.