Ситуація в Багдаді – США почали відправку понад чотирьох тисяч військових на Близький Схід

Упродовж декількох днів 3,5 тис. десантників приєднаються до ще 700 військових, яких відправили раніше.

США почали перекидання до Кувейту військовослужбовців зі складу 82-ї повітряно-десантної дивізії, розквартированої в Північній Кароліні, повідомляє Associated Press.

Агентство уточнює, що військові повинні зміцнити позиції США на тлі зростаючої напруженості після вбивства в Багдаді іранського генерала Касема Сулеймані.

Як заявив представник дивізії підполковник Майк Бернс, упродовж декількох днів 3,5 тис. десантників приєднаються до ще 700 військових, яких відправили до Кувейту раніше цього тижня.

Агентство також зазначає, що нарощування військової присутності США в регіоні відображає побоювання Вашингтона щодо ймовірних дій Ірану у відповідь на ліквідацію Сулеймані.

Фотогалерея

США відправляють понад чотири тисячі військових на Близький Схід (7 фото)

Про те, що Пентагон схвалив відправку додаткових військ на Близький Схід, стало відомо 3 січня. Як зазначав CNBC News, військові розмістяться, зокрема, в Кувейті та Іраку.

При цьому в Пентагоні уточнили, що перекидання військ відбувається у рамках раніше оголошеного відомством плану щодо посилення захисту американського посольства в Багдаді.

Нагадаємо, уночі проти 3 січня США влаштували ракетний обстріл неподалік Міжнародного аеропорту Багдаду – внаслідок нього, зокрема, був убитий командир елітного підрозділу “Аль-Кудс” Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані. 

Після цієї події ситуація на Близькому Сході різко загострилася: в Ірані обіцяють помститися США, влада Іраку засудила операцію американців, а Держдеп США закликав американців негайно покинути територію Іраку. Критикують операцію і в США – спікерка Палати представників Конгресу США назвала ракетний удар “невиправданим та провокативним”. 

Своєю чергою державний секретар США Майк Помпео заявив, що ліквідація іранського генерала зірвала його “неминучу” атаку і врятувала життя американців. “Ризик нічого не робити був величезний”, – заявив він. Трамп же звинуватив Сулеймані у тисячах смертей і сказав, що його ненавиділи навіть в самому Ірані.

Відео

Тисячі людей в Іраку прощалися з вбитим іранським генералом Сулеймані

Він загинув напередодні під час американського авіаудару. Президент Трамп переконує, що його завдали, аби "зупинити війну, а не розв'язати її". Більше про конфлікт, що може вилитися у військове протистояння – у сюжеті.  

Сулеймані називали одним із найвпливовіших осіб на Близькому Сході. ТСН.ua розповідає, хто він такий, чому його вбивство викликало такий резонанс у світі і як тепер може спалахнути чергова гаряча війну на Близькому Сході.

4 січня постійний представник Ірану при ООН Маджид Тахтім-Раванчі заявив, що Тегеран помститься за вчинене США вбивство генерала Касема Сулеймані. “Безумовно, Іран не закриє на це очі. Буде помста, Іран відповість так, як вважатиме за потрібне. Час і місце такої відповіді буде визначати Іран”, – вказав посол. 

Пізніше 4 січня район в Багдаді, де розташоване посольство США, житловий квартал міста, а також база військово-повітряних сил (ВПС) біля іракської столиці, зазнав ракетних обстрілів.Одна з випущених ракет упала в “зеленій зоні”, а інша – неподалік цього добре захищеного кварталу.

Відео

США знищили одного з найвпливовіших генералів Ірану Касема Сулеймані

Тегеран обіцяє помсту, причому жорстоку. Наслідки військової спецоперації не забарилися: уже підскочили ціни на нафту. Що змусило Вашингтон вдатися до вбивства і куди веде ця світова криза – ТСН з'ясовувала.  

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *