“Симптоми були нетипові”. Українка з Відня розповіла про інфікування коронавірусом і перебіг хвороби – коронавірус в Україні

Хвора на нову коронавірусну інфекцію українка Яна Будюк, яка проживає в австрійському Відні, мала нетипові прояви хвороби.

Хвора на нову коронавірусну інфекцію українка Яна Будюк, яка проживає в австрійському Відні, називає себе “вірусоносієм”. ТСН розповіла, де інфікувалася та про симптоми COVID-19.

Жінка підозрює, що підхопила вірус у літаку, коли подорожувала до Португалії. “Це було або 6 березня, коли ми відлітали до Португалії, або 7-го – коли ми відлітали з Порту на острів”, – розповідає. 

За словами українки, перші симптоми з'явилися через кілька днів – 14 березня. “Симптоми були нетипові – це дуже велика слабкість, відсутність температури, повністю втрата смаку. Можна подумати, що це сезонна застуда. Ми так і думали, що захворіли, коли з одного термального басейну бігали в інший”, 

Яна розповідає, що після прильоту додому відразу поїхали до дитячої лікарні. Медичка, оглянувши сина, сказала, що симптоми не схожі на коронавірус. “Я пояснила, що у нас було шість перельотів. Розповіла про сухий кашель і нетипові симптоми. Тільки тоді зробили тест, який показав наявність вірусу”, – згадує жінка. 

Відео

Українка з Відня розповіла, як заразилася коронавірусом та як лікується

Яна Будюк – українка, яка живе у Відні. Себе вона називає вірусоносієм. Де і як саме заразилася, через скільки відчула перші симптоми та який алгоритм лікування у Австрії – українка ексклюзивно розповіла ТСН наживо. Більше про коронавірус

Родина пішла на самоізоляцію на 14 днів. Лікар, який приїхав додому, перевірив стан здоров'я усіх членів сім'ї і видав карантинні листи. “Мені виписали антибіотик, бо була початкова стадія запалення легень. Кожен день нам надсилають анкету з шести питань, де потрібно відповісти на питання щодо стану здоров'я. Перебіг хвороби контролюють”, – каже Яна Будюк. 

Більше про: Коронавірус в Україні

  • "Вже підготували автобуси": у штабі ООС попередили про провокації окупантів на КПВВ
  • На кордоні з Польщею зникли черги тисяч українців – їх уже пропустили додому
  • Внутрішнє зараження: коронавірусом почали інфікуватися родичі українців, які повернулися з-за кордону

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *