Штати планують ізольовувати Іран, поки він не стане “нормальною країною”

США будуть тиснути економічно та дипломатично.

Сполучені Штати Америки поставили собі за мету посилювати ізоляцію Ірану. Про це заявила керівник пресслужби Держдепартаменту США Морган Ортагус, передає видання Fox News.

Вона зазначила, що багато хто цікавиться стратегією Вашингтона після вбивства командувача силами спеціального призначення “Аль-Кудс” Корпусу вартових ісламської революції Касема Сулеймані і атаки проти США з застосуванням балістичних ракет.

Більше про: Авіакатастрофа рейсу PS752 під Тегераном

  • Іран може сплатити по 140 тисяч доларів родинам загиблих на рейсі PS 752
  • "Стежимо і надихаємось вашою відважністю". Трамп підтримав протести у Тегерані
  • Посла Великої Британії в Ірані затримували за підозрою у підбурюванні протестів

“Наша стратегія – дипломатично і економічно ізолювати Іран доти, доки він не буде поводитися як нормальна країна”, – заявила Ортагус.

Як повідомлялося, офіційний Іран заявив, що ракета “земля-повітря” збила літак МАУ рейсом “Тегеран-Київ”, на борту якого загинуло 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. В офіційній заяві йдеться про те, що трагедія сталася через “людський фактор”. Літак помилково сприйняли за ворожий об'єкт після того як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції. За кілька годин до катастрофи іранські військові обстріляли дві військові бази США на території Іраку.

Президент Ірану Хасан Роухані назвав трагедію “непрощенною помилкою” і заявив, що країна продовжить розслідування катастрофи українського літака. Своєю чергою лідер України Володимир Зеленський сказав, що Україна чекає від Ірану повного визнання провини у збитті літака МАУ, проведенні розслідування та поверненні тіл загиблих.

Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака.

Офіс генпрокурора розпочав розслідування катастрофи – справа розглядається за ч. 3 статті 276 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей). До Ірану вирушив борт авіації ЗСУ із 45 фахівцями різних галузей, які будуть залучені до з’ясування обставин катастрофи літака авіакомпанії МАУ. На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану.

Відео

Офіс генпрокурора змінив кваліфікацію справи щодо авіакатастрофи літака в Ірані

Тепер слідство вестимуть за статтями Кримінального кодексу, які передбачають відповідальність за умисне вбивство двох і більше людей та знищення літака. Ангела Меркель назвала збиття нашого літака драматичною подією. Іран має розібратися з наслідками жахливої катастрофи, аби вона ніколи більше не повторилася – додав до слів канцлерки міністр закордонних справ Німеччини.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *