Шольц анонсував велике замовлення системи протиповітряної оборони для України

Канцлер Німеччини Олаф Шольц / Фото: Associated Press

Вже 21 країна, зокрема Велика Британія і Туреччина, підписалася на очолюваний Німеччиною проєкт, покликаний зробити континент менш уразливим для авіаударів у період геополітичної напруженості, яка зростає.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц прийняв постачання вдосконаленої системи ППО IRIS-T для німецьких Збройних сил і підтвердив замовлення ще на п'ять систем, а також на додаткові 17 одиниць для України, щоб допомогти відбити російські атаки.

Про це пише Bloomberg з посиланням на заяву Шольца, яку він зробив 4 вересня.

Прибувши на авіабазу, що на північному узбережжі недалеко від Кіля, Шольц сказав, що закупівля для Бундесверу шести IRIS-T, вироблених Diehl Defence GmbH & Co. KG, відіграватиме ключову роль у зміцненні Європейської ініціативи Sky Shield.

IRIS-T для України

Зброя вже допомогла збити понад 250 російських БпЛА і ракет та врятувати багато життів, сказав Шольц. Тож чотири системи  відправлять до завершення 2024 року, а решту — 2025-го.

“Це демонструє, що німецька підтримка України не слабшає. Ми спланували заздалегідь і своєчасно забезпечили контракти та фінансування, щоб Україна могла й надалі повністю покладатися на нас. І це також показує, що наша промисловість дуже ефективна — коли в неї є необхідна безпека планування”, — сказав Шольц гостям, серед яких був міністр оборони Борис Пісторіус.

За словами урядового чиновника, до 2026 року Україна отримає 24 системи IRIS-T з Німеччини — 12 середньої дальності і 12 меншої дальності.

Йдеться про 8 систем середньої дальності (SLM) і ще 9 — малої (SLS). Чотири системи SLM і три SLS вже перебувають в Україні.

6 систем IRIS-T для Бундесверу будуть коштувати приблизно 950 мільйонів євро, додав чиновник, який побажав залишитися неназваним, обговорюючи конфіденційне планування.

Водночас Шольца критикують за відмову поставляти уряду в Києві ракети більшої дальності. Він висловив занепокоєння тим, що країна може бути втягнута в більш масштабний конфлікт, якщо зброю, яку вона постачає, розгорнуть проти російських цілей.

Тож цього разу під час виступу Шольц відхилив критику рішення свого уряду дозволити США розмістити звичайні далекобійне озброєння в Німеччині від 2026 року.

Це питання фігурувало в передвиборчій кампанії двох регіональних виборів у Східній Німеччині в неділю, на яких популістські партії, що виступають проти цього кроку, показали високі результати.

Він назвав спільною метою “стримання можливих нападів”.

“Будь-який напад на нас має становити ризик для нападника. Наша мета — забезпечити тут мир і запобігти війні. І нічого більше”, — сказав Шольц.

Він звернувся “до всіх, хто сумнівається в цьому рішенні”.

Нагадаємо, раніше у Німеччині відреагували на наміри свого уряду обмежити військову допомогу Україні. Посол України в Німеччині Олексій Макеєв прокоментував ситуацію.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *