Російськи шпигуни могли перехопити розмову Трампа про Україну через кричущі порушення безпеки

Під час цієї розмови Трамп нібито питав посла про готовність української сторони до "розслідування" у справі Байдена.

Російські та інші іноземні спецслужби могли підслуховувати розмову президента США Дональда Трампа із американським послом в ЄС Гордоном Сондлендом, коли останній перебував у Києві. Ймовірно, вони скористалися звичайним мобільним зв’язком, без жодного захисту та шифрування.

Про це пише CNN із посиланням на слова кількох колишніх працівників розвідки США.

Як зазначає видання, це видається приголомшливим порушенням безпеки з боку Трампа та Сондленда.

Читайте також:

#UnderPressure: повна хроніка імпічменту Трампа і роль у цьому українських топчиновників

«Якщо це правда, телефонний дзвінок між послом Сондлендом і президентом Трампом є кричущим порушенням традиційних методів контррозвідки, про які всім чиновникам національної безпеки, включно з призначеними послами, як Сондленд, неодноразово повідомляють», — розповів Марк Полімеропулос, колишній офіцер ЦРУ, який керував операціями в Європі і Росії перед виходом на пенсію цього літа.

Як зазначається, поки що неясно, чи був зашифрований телефон Сондленда, але американські посли зазвичай не мають такого захисту на своїх мобільних пристроях, за словами нинішніх і колишніх чиновників уряду США.

Як правило, посол США, що розмовляє з президентом, буде робити це з посольства, використовуючи безпечну лінію, сказав CNN один колишній співробітник розвідки.

Тодд Керролл, колишній співробітник ФБР, назвав таку розмову «безумством», особливо, зважаючи на те, про що в ній йшлося.

Зазначимо, повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор під час публічних слухань у справі імпічменту Трампа розповів, що член його команди був свідком цієї розмови.  Він бачив, як посол телефонував Трампу зі свого мобільного телефона і чув, як президент питав його про готовність української сторони до «розслідування». Ймовірно йдеться, про справу Байдена.

Читайте також:

"Тиск на Йованович" та "образа Трампа на Україну". Головне з відкритих слухань про імпічмент президента США

 «Немає жодних сумнівів в тому, що російські і, можливо, кілька інших іноземних спецслужб перехопили б цей виклик. Москва, безсумнівно, була б рада», — вважає Полімеропулос.

«Це дало б росіянам деякі важливі підтвердження того, що президент Трамп фактично робив саме те, про що Москва майже напевно вже знала: що наш президент вбивав серйозний клин в поточні програми допомоги США в сфері безпеки, які так відчайдушно потрібні Україні в їх боротьбі проти Росії», — додав він.

Нагадаємо, Палата представників США 24 вересня офіційно розпочала процедуру імпічменту президента Дональда Трампа. За словами голови нижньої палати Конгресу Ненсі Пелосі, своїми діями Трамп підриває національну безпеку Штатів і діяльність розвідки країни. Звинувачення Трампа стосується його міжнародної розмови з президентом України Володимиром Зеленським.

31 жовтня Палата представників у Конгресі США прийняла резолюцію, яка формалізує процедуру імпічменту президента Дональда Трампа. Голосування вирішувало, чи буде Конгрес продовжувати розслідування справи і як саме. Відтепер розслідування дій президента продовжать відповідності з прийнятими в резолюції пунктами.

ТСН.uа розповідає, як саме буде відбуватися процедура імпічменту президента США.

Відео

Історичний день: у США — перше відкрите слухання в справі імпічменту Трампа

Його транслюють усі американські телеканали і більшість світових. Першими свідками стали голова американського посольства в Києві Вільям Тейлор і заступник помічника Держсекретаря США Джордж Кент. Як, оминаючи Посольство США в Україні та Держдеп, від президента України вимагали політичних розслідувань, вигідних президенту Сполучених Штатів — у сюжеті.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *