Звільнення лікаря домагаються представники грузинської влади та активісти.
20 грудня “суд” російських окупантів у Південній Осетії засудив на рік та дев'ять місяців відомого грузинського лікаря Важу Гапріндашвілі за нібито незаконний перетин кордону.
Про це повідомляє ВВС.
“Цхинвальській режим покарав Важу Гапріндашвілі за його принципову і патріотичну позицію – рік і дев'ять місяців. Боротьба за звільнення доктора триває”, – написав у фейсбуці голова Асоціації адвокатів Грузії Давид Асатіані.
Читайте також:
Бойовики "ЛДНР" хочуть увійти до підконтрольної Росії "Співдружності невизнаних держав"
Адвокат, який підтримує зв'язок з захистом Гапріндашвілі, каже, що поки не може надати більше подробиць про сьогоднішнє засідання.
Як зазначається, Гапріндашвілі висунули звинувачення за статтею 322 Кримінального кодексу Росії ( “Незаконне перетинання державного кордону Російської Федерації”), який застосовується в Південній Осетії.
Грузія і більшість країн світу не визнають кордон між Південною Осетією і Грузією, розглядаючи Південну Осетію як частину Грузії.
58-річний Гапріндашвілі, затриманий російськими прикордонниками 9 листопада, також не визнавав існування цього кордону і своєї провини.
Про те, де саме затримали доктора і до кого він прямував, його сім'ї досі невідомо.
За словами його дружини Таміли Лапанашвілі, в той день він їй сказав, що їде в Каспський район Грузії до пацієнта, що є для нього звичайною практикою. За кілька годин він повідомив їй, що його затримали російські військові і, мабуть, ведуть до Цхінвальської в'язниці.
У Цхінвалі стверджують, що перетин невизнаного кордону – добре підготовлена і спланована дія.
Згідно із заявою “КДБ” самопроголошеної Південної Осетії, на допиті Гапріндашвілі нібито сказав, що прямував до церкви, але не зміг чітко пояснити свої релігійні переконання. Стверджується, що він сказав, що підтримує якнайшвидший вступ Грузії до НАТО і вважає Південну Осетію грузинською територією, окупованою Росією.
До вирока суду доктор провів в ізоляторі понад сорок днів. Весь цей час звільнення лікаря домагаються як представники грузинської влади, так і прості громадяни на вулицях і в соціальних мережах.
На підтримку доктора і його сім'ї багато проводять численні акції, грузинських користувачі соцмереж поставили на фотографію профілю рамки з написом Freedom for Doctor Vazha (“Свободу доктору Важе”).
8 серпня 2008 Росія напала на Грузію та розв'язала першу війну Європи XXI століття – вона тривала всього п’ять днів. Наразі 20% території країни окуповані, на цих теренах перебуває 10 тисяч російських солдатів.Про її передумови, перебіг та наслідки читайте у великому матеріалі ТСН.ua.