Росія зупинила прокачування газу Турецьким потоком

На об’єктах берегового примикання газопроводу в Анапі і на приймальному терміналі в Кийикеї пройдуть планово-профілактичні роботи.

Росія зупинила на першу профілактику новий газопровід Турецький потік, яким газ транспортується по дну Чорного моря з Росії на захід Туреччини. Про це у вівторок, 23 червня, повідомляє Интерфакс.

“Транспортування газу обома нитками газопроводу Турецький потік буде тимчасово призупинено з ранку 23 червня до 29 червня для проведення щорічного комплексу робіт з техобслуговування і базової діагностиці”, – йдеться в повідомленні проектної компанії.

Під час планової зупинки на об’єктах берегового примикання в Анапі і на приймальному терміналі в Кийикеї пройдуть планово-профілактичні роботи, які займуть три і шість днів відповідно. За цей час виконають щорічне техобслуговування обладнання обох об’єктів і перевірку системи аварійного захисту і датчиків.

Зазначено, що призупинення транспортування газу було заплановано і погоджено всіма зацікавленими сторонами, включаючи Газпром, Газпром експорт, TurkAkim Gaz Tasima A.S і компанію-оператора трубопроводу South Stream Transport B.V.

Транспортування газу буде відновлено відповідно до номінацій, отриманих від ТОВ Газпром експорт, відразу ж після завершення робіт.

Нагадаємо, в січня 2020 відбувся запуск Турецького потоку за участю президентів Туреччини і Росії. Але відтоді Туреччина скоротила закупівлі газу у РФ в 14 разів.

Турецький потік проектною потужністю 31,5 млрд куб. м газу на рік постачає газ на захід Туреччини, а також в Болгарію, Грецію та Македонію. Одна з його ниток призначена для турецького ринку, інша – для країн півдня Європи. З початку року в Європу по магістралі поставлено близько 2,5 млрд куб. м (втричі менше від можливостей труби – 15,75 млрд куб. м в рік). Однак незабаром газ Турецького потоку повинен прийти до Сербії, а потім до Угорщини та Австрії, що збільшить завантаження магістралі.

Поставка газу Турецьким потоком на турецький ринок в лютому становила близько 17 млн ​​куб. м на добу, в березні – 6 млн куб. м добу, тоді як сумарна потужність магістралі становить 86 млн куб. м на добу, а нитки для турецького ринку – 43 млн куб. м на добу.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *