Влада Росії намагається працювати на випередження.
Російська влада вирішила закрити кордон з Білоруссю для пересування людей через поширення коронавірусної інфекції. Про це заявив на оперативній нараді прем'єр-міністр країни Михайло Мішустін.
Читайте також:
Україна закрила свої кордони для всіх іноземців через карантин
“Ми також ухвалили рішення про закриття кордону з Білоруссю для переміщення людей, зробили низку інших попереджувальних кроків. Ми і далі будемо робити все для захисту нашої країни від цієї нової загрози, діяти на випередження, вживати вичерпних заходів, щоб не допустити, в першу чергу, масового поширення коронавіруса”, – заявив він.
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Більше про: Коронавірус
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.