Так звана новітня ракета С-8ОФП являє собою модернізовану стару радянську.
Росія заявила про нібито початок серійного виробництва некерованих авіаційних ракет С-8ОФП «Бронебійник». Відомо, що «новітня» ракета була презентувана ще 2006-го.
Про це пише «Уніан» з посиланням на «РИА Новости».
Росіяни «погрожують» застосувати свою «новітню» ракету С-8ОФП проти України.
За інформацією джерела, поставки «Бронебійника» в ВКС РФ почнуться після 2023 року. Хоча раніше в РФ повідомляли про постачання цих боєприпасів у липні 2018-го, потім — у першій половині 2019 року.
Що таке російська ракета «Бронебійник»: технічні характеристики
Із посиланням на пропагандистські ЗМІ, джерело повідомляє, що С-8ОФП калібру 80 мм здатні пробивати перешкоди, водночас не руйнуючись і продовжуючи політ (за іншою версією, вибухаючи за перешкодою).
Ракета довжиною 1,4-1,5 м, масою не більше 17 кг, призначена для використання на бойових літаках і вертольотах.
С-8ОФП дальністю 6 км застосовується з штатних блоках Б8М-1 та Б8В20-А.
Водночас щодо дальності ракети, то даних про реальну ефективність ураження наземних цілей не надається.
Завдяки новим технологіям і налаштуванням детонаторів, ракети С-8ОФП зможуть вражати як легко-, так і важкоброньовані цілі: БТР, БМП, бронеавтомобілі і бойові танки.
С-8ОФП розраховували озброювати Су-25, Мі-8 та ударні вертольоти, які можуть нести блоки некерованих авіаційних ракет.
Хоча С-8ОФП заявляють як унікальну новітню зброю, «Бронебійник» є черговим представником досить старого сімейства авіаційних боєприпасів С-8. З нового — осколково-фугасна бойова частина проникаючого типу.
Офіційно дальність С-8ОФП збільшили шляхом встановлення твердопаливного ракетного двигуна, який, за уявленнями росіян, збільшує стрільбу у 1,5-3 рази порівняно з НАР різних типів.
Водночас росіяни зізнаються, що С-8ОФП буде складно уражати малорозмірні цілі. Для цього окупантам доведеться окремо встановлювати на борти ВКС Росії навігаційні комплекси.
Тим часом у РФ розробників ракети «Кинджал» звинувачують у держзраді. Там шоковані, що їхні гіперзвукові ракети можна збити. Вразливість гіперзвукових ракет, ймовірно, є несподіванкою та збентеженням для Росії.
Источник: www.tsn.ua