Рішення Єврокомісії щодо еквівалентності цифрових COVID-сертифікатів ЄС та України набуло чинності в п’ятницю, 20 серпня.
Як передає “Інтерфакс-Україна”, про це повідомив віце-прем’єр-міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
“Сьогодні історичний момент для цифрової України, тому що ми стали однією з перших країн у світі, яка приєдналася до єдиного цифрового ринку ЄС у напрямку COVID-сертифікатів. Сьогодні о 10:00 ми приєдналися до ЄС технічно, після того як опублікували відповідне рішення. Ми зможемо приймати громадян країн ЄС, і після оновлення версії застосунку “Дія” українці зможуть згенерувати сертифікат і подорожувати до європейських країн”, – сказав він.
Федоров наголосив, що оновлення системи може зайняти від кількох годин до кількох днів.
За його словами, в “Дії” формуватимуться два сертифікати: для подорожей за кордон і внутрішній. Проблеми з формуванням сертифіката можуть виникнути, якщо лікар не вніс дані про другу дозу вакцини або якщо даних про вакцинацію взагалі немає.
Міністерство цифрової трансформації активно працює над запуском сертифікатів із даними про негативне ПЛР-тестування або перенесену хворобу. Також найближчим часом планується запустити можливість формувати сертифікати на порталі “Дія”.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, у свою чергу, наголосив, що міжнародний сертифікат вакцинації видається, якщо вакцина рекомендована ВООЗ. Усі вакцини, які використовують в Україні, входять до цього переліку.
“Це не було б можливим, якби не було системних змін у сфері охорони здоров’я, зокрема якби не було запущено електронну систему охорони здоров’я. Завдяки тому, що ми маємо можливість через медичні інформаційні системи вносити всі дані про медичний стан людини, завдяки тому, що у нас з’явилося Міністерство цифрової трансформації, ми об’єднали дві системи й отримали COVID-сертифікати. До них вносяться дані про проведення вакцинації, лабораторного тестування методом ПЛР і про те, чи перехворіла людина на COVID-19”, – додав Ляшко.
Водночас міністр зазначив, що термін дії сертифіката становить 180 днів, питання його продовження наразі вивчається.
“Наразі ми вивчаємо це питання з Всесвітньою організацією охорони здоров’я. ВООЗ поки що не рекомендує вводити третю дозу вакцини. Рішення, чи буде продовжено термін дії сертифікатів до 12 місяців, ми ухвалимо найближчим часом”, – сказав він.
Ляшко додав, що для уникнення фальсифікації сертифікатів МОЗ підготувало законопроект про кримінальну відповідальність за фальсифікацію довідок про вакцинацію від особливо небезпечних інфекційних захворювань, який незабаром буде презентовано на засіданні уряду.
У свою чергу віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина зазначила, що своїм рішенням ЄС підтвердив відповідність українського сертифіката всім стандартам і прирівняв його до європейського сертифіката.
КоронавірусСуспільство
Источник: www.day.kyiv.ua