Реекспорт зброї зі Швейцарії до України: президент підтримав заборону

У Швейцарії заявили, що вони за "мир та права людини".

Президент Швейцарії Ален Берсе підтримав цинічну заборону на постачання зброї Україні. Він заявив, мовляв їхня військова техніка «не повинна бути застосована у війнах». 

Про це пише The Guardian.

Ален Берсе заявив, що мовляв «їхня політика заснована на принципах миру», захисту гуманітарного права, прав людини та Женевських конвенцій. 

«Що стосується Швейцарії, то війна не є частиною нашої ДНК. Позиція уряду зрозуміла. Це також відповідає моїй особистій позиції. Швейцарська зброя не повинна використовуватися у війнах», – сказав Берсе. 

У парламенті Швейціарії розглядається низка ініціатив щодо пом’якшення правил реекспорту, щоб уможливити передачу швейцарської зброї третіми країнами до України. Процес прийняття остаточного рішення з дебатами між парламентом та урядом, а потім ймовірним референдумом у швейцарській системі прямої демократії, ймовірно, триватиме місяці.

Нагадаємо, у січні 2023 року Комітет з питань політики безпеки Національної ради Швейцарії більшістю голосів підтримав пропозицію реекспорту військових матеріалів та обладнання у певних випадках.

Напередодні ЗМІ повідомили, що Швейцарія утилізує ракети для систем протиповітряної оборони Rapier, які були закуплені у 1980-х роках. Таке рішення викликало чимало суперечок, оскільки їх могла використовувати Україна для захисту своєї інфраструктури.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *