Рада не підтримала проект про виплату пенсій в ОРДЛО

Законопроектом пропонується вирішувати посереднику отримувати виплати за жителів окупованих територій.

 

Верховна Рада на засіданні в середу, 5 лютого, не підтримала законопроект про право на пенсію для жителів ОРДЛО, відправивши його на доопрацювання.

 

У першому читанні законопроект підтримали 184 депутати, а за його доопрацювання проголосували 314 парламентаріїв.

 

Законопроектом пропонувалося:

 

  • спростити процедури докази права на виплату пенсій та її розміру шляхом скасування обов’язковості надання паперових документів щодо осіб, які мають право на пенсії і які змушені були залишити або покинути своє місце проживання в результаті або щоб уникнути негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини і надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру;
  • скасувати для зазначеної категорії осіб обмеження по можливості одержати не виплачену пенсію тільки за три роки, в тому числі, спадкоємцями;
  • врахувати можливість докупівлі страхового стажу без застосування санкцій подвоєння суми єдиного внеску;
  • врегулювати особливий режим і порядок отримання пенсій для пенсіонерів, які залишилися проживати на тимчасово окупованих територіях України.

 

Раніше глава комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова повідомила, що закон дозволяє посереднику отримувати виплати за жителів окупованих територій за наявності документа, завіреного нотаріусом, пише РБК-Україна.

 

“Не зможуть посередники отримувати пенсію, поки це не буде завірено нотаріусом на нашій підконтрольній території. А всі дії нотаріуса, які відбуваються на тій території, не приймаються нашою стороною. Тому все, що відбувається (зняття виплат із пенсійних карток посередниками, – ред.) відбувається з порушенням чинного законодавства”, – заявила Третьякова.

 

Вона також зазначила, що механізму виплат українських пенсій на окупованому Донбасі немає.

 

“Тому людина повинна приїжджати до нас і верифікувати… Звідси і виникають всі технічні особливості, які є в законопроекті 2083-Д”, – додала Третьякова.

 

Раніше в МВС заявили, що пенсіонерам, які живуть в ОРДЛО та пройшли верифікацію, український уряд виплатив 108 мільярдів гривень.

 

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *