Путін зобов’язав росіян встановлювати вітчизняний софт на смартфони, комп’ютери та телевізори – новини світу

Російський президент підписав закон.

Президент Володимир Путін підписав закон про обов'язкове попереднє встановлення російського програмного забезпечення на смартфони, комп'ютери і телевізори з функцією Smart TV.

Документ 2 грудня опублікований на офіційному порталі правової інформації.

Законопроєкт про встановлення російського софта на продавані в Росії гаджети був внесений до Держдуми у липні. У листопаді він пройшов третє читання і був схвалений Радою Федерації. Згідно з документом, перелік гаджетів, які потрапляють під цю вимогу, список програм, які повинні бути на них встановлені, а також порядок їх установки визначить уряд. 

Спочатку ввести обов'язкове попереднє встановлення російського софту на гаджети, призначені до продажу в Росії, запропонувала Федеральна антимонопольна служба.

Ініціативу різко розкритикували виробники і продавці електроніки. Закон порушує принципи міжнародних договорів, а його виконання може призвести до монополізації в сфері розробки російського програмного забезпечення.

Як повідомлялося раніше, у російську Держдуму внесли законопроєкт про обов’язкову ідентифікацію електронної пошти через номер телефону. Пропонується зобов’язати поштові сервіси обмежувати передавання листів з забороненою в Росії інформацією упродовж доби після отримання такої вимоги від влади. Сенатори вважають, що такий закон знизить кількість неправдивих повідомлень про теракти.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *