Путін використовуватиме зернову угоду як засіб тиску під час саміту G20

"Зернова угода" буде центральною темою саміту G20, кажуть дипломати.

Російський президент Володимир Путін планує використати «зернову угоду» для тиску та спонукання до перемовин інших країн на саміті.

Про це пише Reuters із посиланням на джерела.

«Зернова угода має завершитися 19 листопада, і всі країни будуть закликати Росію продовжити її дію. У Європі вважають, що Путін  прибуде на саміт G20, а тема продовження цієї угоди стане ключовою.

«Зернова угода» буде центральною темою цього саміту G20, і всі намагатимуться переконати Путіна продовжити її, по суті, надати свій дозвіл або пролонгувати на більший термін», — сказав європейський дипломат.

Для Росії — це спосіб мати козирі під час саміту, оскільки їй нічого не вартує формально погодитися на продовження угоди. За словами дипломата, лідери країн G20 будуть підштовхувати Путіна до такого рішення і він зрештою погодиться. Таким чином у Путіна хочуть зробити з нього ключову особу саміту, з якою всі хотітимуть провести перемовини і нібито стати тими, хто зміг вмовити російського президента на продовження угоди.

Нагадаємо, в липні цього року за посередництва ООН і Туреччини була укладена угода, яка дозволила розпочати експорт зерна з українських портів у Чорному морі, які були заблоковані через російське вторгнення.

Україна веде важкі переговори, щоб забезпечити продовження експорту зерна з її портів після того, як дія «зернової угоди» закінчиться наприкінці наступного місяця.

"Зернова угода" щодо експорту скоро завершиться: що передбачає план "Б"

07:48

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *