Встановлення режиму припинення вогню повинно розпочатися 12 січня.
Президенти Туреччини Реджеп Таїп Ердоган і Росії Володимир Путін закликають до встановлення режиму припинення вогню в Лівії опівночі 12 січня.
Про це заявиви міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу на брифінгу з Сергієм Лавровим за підсумками зустрічі лідерів двох країн в Стамбулі, пише ТАСС.
Повідомляється, що обидва президенти мають спільну позицію щодо нормалізації ситуації в Лівії. “Узгоджена єдина позиція щодо лівійського врегулювання у відповідності з рішеннями Ради Безпеки ООН. Особливо виділю заклик, який президенти Путін і Ердоган адресували усім лівійським сторонам: негайно припинити бойові дії, оголосити про припинення вогню з нуля годин неділі (12 січня), тобто в ніч з суботи на неділю “, – сказав Сергій Лавров.
Міністрам оборони Росії і Туреччини доручено в найближчий день продовжити контакти для того, щоб просувати викладені підходи по лівійському кризи.
Путін та Ердоган переконані, що погіршення ситуації в Лівії підриває безпеку в регіоні Середземного моря та Африці. Вони заявили, що миру можна досягнути лише шляхом мирного переговорного процесу. Натомість намагання вирішити конфлікт військовим шляхом погіршують ситуацію.
Путін і Ердоган заявили про готовновсті виступити в якості посередників з врегулювання в Лівії.
Під час зустрічі лідери двох країн обговорювали також припинення вогню в Ідлібі, напруженості між Іраном і США, обстановки в Лівії та Іраку. Путін і Ердоган обговорили “заходи щодо зниження напруженості на Близькому Сході після загострення відносин США та Ірану”.
Як повідомлялося раніше, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган оголосив про намір розширити свою участь в конфлікті в Лівії. Він заявив, що в цій країні зараз перебувають дві тисячі бійців російської приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер”.
Пізніше турецький лідер заявив, що готовий відправити війська до Лівії. Уряд національної злагоди Лівії 27 грудня офіційно звернувся до Туреччини з проханням про надання військової допомоги. Вона потрібна африканській державі для захисту своєї столиці – міста Тріполі. Згодом Ердоган вніс до парламенту країни подання щодо відправки турецьких військ до Лівії.