Протести у Білорусі: що відбувалося 15 серпня

Прощання із першою жертвою протестів та підготовка до Маршу свободи: як розвиваються події в Білорусі

Самі білоруси припиняти акції не збираються доти, доки влада не виконає їхніх вимог.

Білорусь готується до Маршу свободи, який обурений народ планує як наймасштабнішу акцію в своїй історії. А у суботу, 15 серпня, у Мінську масово попрощалися з жертвою антивладних протестів. Чимало побитих силовиками, зокрема підлітків, досі в лікарнях. Дехто – в реанімації.

Тим часом Лукашенко шукає підтримки у Путіна. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пушкінська площа у Мінську була встелена оберемками квітів. Десятки тисяч людей прийшли попрощатися із загиблим 34-річним Олександром Тарайковським. Чоловіка влада звинувачує у спробі кинути вибуховий пристрій у силовиків, а рідні твердять, що того дня на акції у нього з собою був лише мобільний. І загинув протестувальник від світло-шумової гранати. Нині люди називають Олександра героєм.

Вітебськ, Гродно, Могильов і ще десятки білоруських міст долучаються до акції солідарності та страйків на підприємствах із вимогою припинити насильство та переглянути результати виборів. До протесту долучаються працівники місцевих аеропортів. А в Бресті організували мотопробіг солідарності.

У соцмержах тим часом з'явилися нові свідчення звірства силовиків. До реанімації після побиття потрапив 16-річний хлопець. Його затримали біля станції метро, коли він із другом збирався їхати на дачу. Батькам повідомили про його місцеперебування лише через два дні. А в котельні Бреста знайшли залишки спалених бюлетенів.

Білоруський очільник певен, що протести – справа рук іноземців та людей із кримінальним минулим. Ситуацію в країні Олександр Лукашенко обговорював на нараді зі своїми міністрами.

Захистити Білорусь від зовнішнього втручання Лукашенко вирішує за допомогою Росії. Політик зателефонував президенту РФ  Володимиру Путіну, якому намагався донести, що ситуація у його країні є загрозливою й для Росії також.

Відео

Обурені білоруси готуються до Маршу свободи

Білорусь готується до Маршу свободи, що запланований як наймасштабніша акція в історії країни. Сьогодні ж у Мінську масово попрощалися з жертвою антивладних протестів. Чимало побитих протестувальників досі в лікарнях. Дехто – в реанімації. Водночас, Лукашенко шукає підтримки у Путіна. Про розвиток подій у сусідів – далі в сюжеті.    

Тим часом американське фінансове інформагентство Bloomberg із посиланням на власні джерела у Москві пише, що оточення Лукашенка уже розглядає можливість втечі до сусідів у разі відсторонення його від влади. Білоруська опозиція переконана, що це лише питання часу.

“Вже абсолютно очевидний розкол еліти. Що люди, які перебувають в структурі влади, будуть її залишати і ставати на одну сторону з народом. Чим швидше і раніше вони це зроблять, тим більш мирним буде перехід влади і Лукашенко піде на пенсію”, – каже глава опозиційного штабу Марія Калесникова.

Фальсифікованими називає результати виборів Білорусі Євросоюз. Після учорашньої онлайн-зустрічі міністри закордонних справ ЄС вирішують покарати винних за репресії народу санкціями, а владі запропонують план налагодження діалогу з опозицією. Водночас країни Балтії виступили із окремою заявою. У ній закликали до проведення нових, але чесних виборів.

Самі білоруси припиняти акції не збираються доти, доки влада не виконає їхніх вимог. Уже на неділю, 16 серпня, у Мінську запланований найбільший Марш свободи. Мирний. До нього закликають долучатися цілими родинами та робітничими колективами.

Приєднуйтесь також до tsn.ua у Google News.

Стежте за останніми новинами!

Приєднатись

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *