Професор із Флориди живе під водою 75 днів і наразі не збирається підійматися на сушу — новини ТСН, 1+1

Ідея прожити наодинці під водою протягом 75 днів може здатися незрозумілою формою тортур для багатьох людей.

Професор та викладач університету Південної Флориди 55-річний Джозеф Дітурі побив світовий рекорд за тривалістю життя під водою. У підводному будинку чоловік проживає вже понад 75 днів і не планує з нього виходити.

Про це пише The Washington Post. 

Щодня Джозеф Дітурі прокидається близько 5 ранку, йде до свого робочого місця та ніжиться на сонці, яке світить над ним.

Але це сонце — жовта подушка з усміхненим обличчям у центрі. Дітурі повісив її на своїй стіні, щоб та нагадувала йому про справжнє сонце, якого він не бачив понад 75 днів.

Дітурі, дослідник гіпербаричної медицини та доцент Університету Південної Флориди, з 1 березня живе в підводному контейнері в Кі-Ларго, штат Флорида. Він досліджує, чи можливе життя під водою, щодня перевіряючи стан свого мозку, серця, легенів і крові.

У суботу, 13 травня, — на 73-й день у Jules’ Undersea Lodge — Дітурі вважає, що він побив світовий рекорд найдовшого перебування під водою. Але 55-річний Дітурі все ще має намір прожити під водою 100 днів, щоб завершити свій експеримент.

“Справа не у світовому рекорді”, — сказав Дітурі. “Йдеться про життя під водою та в ізольованому, обмеженому, екстремальному середовищі. Я маю протриматися 100 днів, але це лише тому, що я не міг дозволити собі витратити 200 днів”. 

Чоловік вважає, що все необхідне для життя є під водою. Фото: Frazier Nivens/Florida Keys News Bureau/AP

Дітурі давно захоплюється водою. Він виріс біля Атлантичного океану в Лонг-Айленді і служив у ВМС США майже 28 років, перш ніж піти у відставку з посади командира в грудні 2012 року.

Приблизно в той час Дітурі пірнав з аквалангом поблизу округу Орандж, штат Каліфорнія, і сказав, що побачив 11-дюймову морську вошу. Він вважав, що всі морські воші мають довжину лише кілька міліметрів. Йому було цікаво, які ще види він міг би знайти в морі.

Дітурі знав, що життя під водою можливе. У 2014 році двоє професорів із штату Теннессі зупинилися в підводному готелі Jules’ Undersea Lodge у Кі-Ларго на 73 дні. Спостерігаючи, як його військові колеги страждають від струсу мозку під час воєн в Іраку та Афганістані, Дітурі вивчав методи лікування черепно-мозкових травм. Він цікавився, чи може життя під водою в умовах високого тиску допомогти при травмах головного мозку.

“Я сказав: “Ми повинні жити в океані”, — розповів Дітурі. “Усі відповіли: “Ти збожеволів”. Мене звільнили з військово-морського флоту, а потім сказали: “Ось і все. Ви втратили це”.

Дітурі потрібні були додаткові ступені, щоб стати дослідником, тому він отримав ступінь доктора філософії з біомедичної інженерії в Університеті Південної Флориди в грудні 2017 року. У 2019 році Дітурі та четверо друзів залишилися в Jules’ Undersea Lodge на п’ять днів, щоб перевірити підводне життя. Але Дітурі хотів побути під водою довше й сам, щоб побачити, як відреагують його мозок і тіло.

Пандемія коронавірусу призупинила його плани розпочати свій експеримент у 2020 році, але Дітурі вирішив, що цього року профінансує майже половину проєкту вартістю приблизно 200 000 доларів. Фонд розвитку морських ресурсів, некомерційна організація в Кі-Ларго, також допоміг профінансувати проєкт, сказав Дітурі.

Дітурі сумує за сонцем. Фото: Ben Norton

Перед тим, як чоловік занурився під воду, лікарі зафіксували його життєво важливі показники, зокрема артеріальний тиск, рівень холестерину, кальцію, запалення м’язів і здоров’я стовбурових клітин. Він також пройшов обстеження тривоги та депресії у психологів.

Дітурі забронював капсулу, схожу на кімнату 3 на 3 метри, яка знаходиться на глибині 9 метрів під водою. Будиночок отримує електроенергію, кисень і воду від дроту, підключеного до землі. Дітурі також підключив кабель до наземного маршрутизатора для доступу в Інтернет. У капсулі є маленька кухня, туалет, душ і спальня.

За словами Дітурі, кожні три дні його колеги-дослідники пливуть до його капсули, щоб доставити їжу, включаючи яйця та лосось, у контейнері під тиском.  Але чоловіку можна готувати тільки в мікрохвильовці через підвищений тиск в морі. Він також щоранку готує каву. Дітурі все ще викладає свою гіпербаричну медицину та біомедичну інженерію практично три дні на тиждень для Університету Південної Флориди.

Він займається з резистентними стрічками та приймає добавки з вітаміном D.  Але його головне дослідження походить від тестів на його тілі. Він часто бере проби сечі та пройшов електрограму, яка фіксує діяльність мозку та серця.

Коли лікарі та дослідники відвідують Дітурі, вони перевіряють його кров та органи. Він також віртуально зустрічається з психологами та психіатром, щоб стежити за його психічним здоров’ям. Чоловік часто залишає свою капсулу для підводного плавання, і він вважає, що нещодавно відкрив новий одноклітинний організм.

Чоловік зазначив, що у нього знизився рівень холестерину та стресу. Фото: Instagram/drdeepsea

Дітурі сказав, що його рівень холестерину та стресу знизилися, що він проводить більше часу у фазі швидкого сну або глибокого сну, і що він виробляє стовбурові клітини швидше. 9 червня, коли Дітурі покине групу, він пройде ретельне тестування, щоб побачити, як його організм відреагує на нове середовище.

Тим не менш, чоловік скучив за людським дотиком. Він бачиться зі своєю дівчиною та трьома доньками лише віртуально, а нещодавно пропустив випускний у коледжі своєї середньої дочки. У суботу, 13 травня, 80-річна мати Дітурі, Мері, пройде курс підводного плавання, щоб вона могла відвідати сина.

Чоловік також сумує за сонцем. Раніше він дивився на схід сонця майже щоранку після тренування, але останнім часом йому довелося задовольнятися своєю подушкою. “Усе, що нам потрібно, є тут”, — сказав Дітурі. “…Тепер я знаю. Мені потрібно повідомити це всім іншим”.

Раніше ми писали, що в офіційному пресрелізі Університету Південної Флориди було підтверджено, що Дітурі, який також має ступінь доктора біомедичної інженерії та служив у ВМС США  – проводить експеримент у надії знайти нові “шляхи відродження морського середовища”.

Крім цього, дослідник також прагне “випробувати медичну технологію, яка могла б запобігти безлічі захворювань у людей”.

Екскомандувач ВМС США проведе місію “Нептун 100” до літа у підводному будинку.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *