Британія покине ЄС 31 грудня 2020 року.
Brexit зі скороченим перехідним без торговельної угоди з Євросоюзом більше зашкодить Британії ніж ЄС.
Таку думку висловила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, пише “Європейська правда”.
За її словами, зараз передбачається, що Британія покине ЄС 31 грудня 2020 року. Відтак країна залишиться в митному союзі і єдиному ринку до 31 грудня наступного року. Після цього набудуть чинності нові домовленості щодо торгівлі, безпеки і рибальства.
Фон дер Ляєн зазначає, якщо не вдасться укласти нову угоду до кінця наступного року, то наслідки будуть негативні.
“Це явно зашкодить нашим інтересам. Але це вплине на Британію більше, ніж на нас, оскільки ЄС буде продовжувати отримувати вигоду зі свого єдиного ринку, свого митного союзу і 70 міжнародних угод, які ми підписали з нашими партнерами” – заявила президентка Єврокомісії.
За словами Урсули фон дер Ляєн, від 1 лютого 2020 року ЄС буде готовий запропонувати Британії мандат для переговорів.
Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Великій Британії відбувся референдум щодо виходу країни зі складу Європейського Союзу. “За” проголосувало 51,9% осіб, “проти” – 48,1%. За попередніми домовленостями, процес виходу мав завершитися 29 березня. 21 березня 27 країн ЄС схвалили на саміті відтермінування Brexit на підставі двох можливих сценаріїв: до 12 квітня або до 22 травня.
Останній мав би відбутися за умови, що запропонована прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей угода про вихід буде підтримана парламентом. 29 березня парламент країни її відхилив. Наразі Британія має залишити блок до 12 квітня.
Раніше Тереза Мей заявила, що піде з посади голови уряду, якщо більшість депутатів палати громад ратифікують її договір про умови виходу Британії з ЄС, який вона погодила з Брюсселем у листопаді.
Як відбувається вихід Великої Британії зі складу ЄС, дивіться в інтерактивній інфографіці.