Президента південноамериканської країни засудили до 20 років у’язнення

Політику винесли вирок за вбивства.

Чинного президента Суринаму Дезі Баутерсе засудили до 20 років ув’язнення за страту 15 політичних опонентів 1982 року.

Про це повідомляє Al Jazeera.

Судове рішення винесла колегія з трьох суддів. Згідно з текстом обвинувального висновку, 1982 року за розпорядженням Баутерсе були викрадені 16 діячів, які виступали проти військових. Серед викрадених були адвокати, журналісти, професора. Обвинувачення ґрунтується на свідченнях єдиного вцілілого — профспілкового лідера.

74-річний Баутерсе перебуває з офіційним візитом в Китаї. Він заявив, що мова йде про політичний процес, і що він оскаржить рішення суду відразу після повернення.

На початку 80-х років Баутерсе очолював військовий уряд, змістив прем’єр-міністра Хенка Аррон.

Процес проти президента Баутерсе почався в листопаді 2007 року і тривав 12 років.

Баутерсе прийшов до влади в 1980 році в ході військового перевороту. У 1988 році він передав владу цивільному президенту Рамсеваку Шанкар, проте вже в 1990 році скинув його в ході чергового перевороту, знову встановивши військовий режим, що існував до 1991 року.

До 2010 року він продовжував впливати на політику країни, не займаючи будь-яких посад в уряді. У 2010 році обраний президентом, в 2015 році переобраний на другий термін.

Відео

Президент Болівії Ево Моралес повідомив про відставку та втік з країни

На вулицях міст уже святкують перемогу і називають це рішення — звільненням від тирана. А в Мережі з'явилося відео, як протестувальники вдерлися в будинок Моралеса в Кочабамбі й там усе потрощили.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *