Президент Ізраїлю попередив Ліван про наслідки можливої війни з бойовиками Хезболли — новини 1+1

Сутички між ЦАХАЛом і "Хезболлою" останнім часом почастішали. Тож в Ізраїлі застерегли Ліван, де базуються бойовики партії, від активних дій.

Президент Ізраїлю Іцхак Герцоґ заявив, що якщо почнеться війна з угрупованням “Хезболла”, Ліван “заплатить за це”.

Про це він сказав на пресконференції з президентом Франції Еммануелем Макроном 24 жовтня, повідомляє CNN.

Лідер Ізраїлю Ісаак Герцоґ заявив, що Ліван не може казати про свою непричетність, коли на Ізраїль напала “Хезболла”.

“Повинно бути зрозуміло, що Ліван заплатить ціну, якщо почнеться війна з “Хезболлою”, – сказав він.

Ісаак Герцог додав, що нині “Хезболла” грає з вогнем”. Однак сам Ізраїль “не прагне конфронтації на своєму північному кордоні або з кимось іншим”. Своєю чергою Франція також послала чіткий сигнал іншим групам, “які потенційно бажають приєднатися до конфлікту”.

Зазначимо, що сутички між Ізраїлем і “Хезболлою”, яку підтримує ісламістський рух Ірану, останнім часом почастішали. Однак міністр інформації Лівану заявив, що уряд “не хоче війни” з Ізраїлем, але, мовляв, загрози з боку Ізраїлю стали “постійним явищем”.

Хто такі бойовики “Хезболли”

“Хезболла” є радикальною шиїтською партією, яка базується в Лівані. Вона виступає за створення в Лівані ісламської держави на кшталт Ірану і для цього іноді вдається до організації терактів, за що була визнана терористичною організацією в низці країн, зокрема США, Ізраїлі, деяких країнах Європи, а також у Лізі арабських держав.

Говорити про чисельність “Хезболли” складно, проте за різними оцінками, вона становить від 7 до 30 тисяч осіб. “Хезболла” має 14 своїх представників у парламенті Лівану і майже повністю контролює південну частину території країни.

Участь “Хезболли” у війні проти Ізраїлю

Президент Ірану Ібрагім Раїсі закликав “мусульманські та арабські країни” “координувати зусилля”, щоб “припинити злочини” Ізраїлю.

Однак від 7 жовтня участь “Хезболли” в бойових діях обмежувалася бомбардуванням ізраїльських позицій на півночі Ізраїлю з території південного Лівану.

За останньою інформацією, 24 жовтня військові Ізраїлю завдали ударів по обʼєктах угруповання “Хезболла” на території Лівану у відповідь на ракетні обстріли.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *