Прем’єр Іраку вирішив піти у відставку на тлі убивств протестувальників у країні — новини світу

Його закликав до цього духовний лідер шиїтів.

Прем'єр-міністр Іраку Адель Абдул-Магді анонсував свою відставку – він збирається подати до парламенту заяву про це.

Про це повідомляє Associated Press.

Напередодні вище духовенство країни закликало його піти після масових убивств протестувальників.

Тепер Абдул-Магді повідомив, що дослухається до слів Алі аль-Сістані, духовного лідера шиїтів, які складають більшість населення Іраку.

«Я передам парламенту офіційне повідомлення із заявою про відставку з посади прем’єр-міністра для того, щоб парламент міг переглянути свої рішення», — цитує Абдула-Магді AP.

Як повідомлялося, протести в Іраку спалахнули у Багдаді і поширилися на інші міста країни. Протестувальники виступають проти безробіття, корупції в уряді та низької якості послуг, зокрема відключення електроенергії та нестачі води. Також протестувальники вимагають перезавантаження влади, що утвердилася у країні після американської військової операції у 2003 році. На думку прихильників протестного руху, чинний уряд просякнутий корупцією і не здатен подолати безробіття та надавати державні послуги належної якості. 

За період від 1 жовтня, коли у країні почались протести, до 25 листопада в Іраку загинуло майже 350 протестувальників.

Відео

Антиурядові протести в Іраку: кількість загиблих зросла до 93

Поранених — понад чотири тисячі. Силовики стріляють просто у протестувальників. У країні поновилися демонстрації після скасування комендантської години. Уночі, через обмеження, після чотирьох днів протестів, люди розійшлися. Зранку комунальники в Багдаді розчищали вулиці й дороги після протестів.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *