“Потрапив 15 різними шляхами”: вчені дослідили, звідки і коли почав ширитися коронавірус в Іспанії – новини світу

Коронавірус міг поширюватися Іспанією в середині лютого.

Новий коронавірус COVID-19 міг поширюватися територією Іспанії вже у середині лютого. А замість однієї людини, з якої в країні почалася епідемія, “нульового пацієнта”, припускають, що була одразу група осіб.

Такого висновку дійшли вчені з Інституту здоров'я Карлоса III в Мадриді, передає газета El Pais.

Читайте також:

"Тихий" вбивця: як коронавірус підкрадається до легень і що допоможе вберегтися – New York Times

Під час свого дослідження іспанські фахівці дослідили майже 1,6 тис. геномів коронавірусу COVID-19. Їхні результати свідчать, що 28 іспанських геномів належать до трьох основних вірусних сімейств, яких у світі називають S, G і V. Так от, генетичний аналіз показує, що коронавіруси сімейства S поширювалися в Іспанії приблизно 14 лютого. Ще один аналіз вказує на те, що сімейство G теж циркулювало в Мадриді орієнтовно 18 лютого.

Водночас директор Центру координації та надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я при МОЗ королівства Фернандо Симон 23 лютого запевняв, що “в Іспанії немає вірусу, захворювання не поширюється”. Але до того моменту в країні було виявлено вже двох інфікованих, які вже вилікувалися.

Читайте також:

Одноразовий карантин не допоможе: вчені з Гарварду прогнозують нові хвилі коронавірусу

Вірусологиня Хосе Алька, тим часом, заявляє, що “в Іспанії не було одного “нульового пацієнта “. За її словами, такого “пацієнта немає, коли епідемія вже настільки поширена”.

Генетик Фернандо Гонсалес з Валенсії додав, що в Іспанії було щонайменше 15 різних шляхів поширення. За його словами, це схоже на те, що сталося в інших країнах, таких як США і Ісландія, де також зафіксували множинні випадки COVID-19. 

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Більше про: Коронавірус

  • Коронавірус у світі 23 квітня: у США фіксують рекордну смертність, в Британії – пік, в Сингапурі – другу хвилю інфікування
  • Треба придивитися до ніг: медики помітили дивну ознаку можливого інфікування коронавірусом
  • Британія тестує вакцину від коронавірусу на людях: як все відбувається та коли чекати на результати

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *