Посол України відхилив запрошення мера Берліна на 9 травня й закликав встановити меморіал українським жертвам нацизму

До 75-річчя звільнення Європи від гітлеризму посол України у ФРН Андрій Мельник закликав Бундестаг та уряд Берліну нарешті спорудити у центрі німецької столиці меморіал на пошану 8 млн українських жертв нацизму.

Про це він розповів головній берлінській газеті Tagesspiegel (більше 300 тис. читачів), розповідає Еспресо.TV з посиланням на офіційний сайт посольства України в Німеччині.

З дозволу редакції дипломати оприлюднили український переклад публікації

1 травня 2020 року

Вшанування [завершення Другої світової війни] викликало скандал у Берліні!

Посол України відхилив запрошення [бургомістра Берліна] Міхаеля Мюллера

Мер Берліна хотів би відзначити завершення Другої світової війни спільно з представниками Росії і України. 

Для посла з Києва це було б “найбільшим нічним жахіттям”.

Кілька тижнів тому три посли отримали запрошення бургомістра Берліна Міхаеля Мюллера (Соціал-демократична партія). Разом з представниками Росії, України і Білорусі цієї суботи [2 травня 2020 року] мер хотів вшанувати завершення Другої світової війни покладанням вінків.

При цьому згадана церемонія мала відбутися не поряд із одним з поважних меморіалів міста, а перед непомітним на перший погляд житловим будинком на вулиці Шуленбурґринґ у районі Берлін-Темпельгоф.

У квартирі на першому поверсі цього будинку в останні дні війни знаходився штаб командування 8-ї гвардійської армії СРСР. Саме там 2 травня 1945 р. німецький генерал Гельмут Вайдлінґ підписав наказ про капітуляцію військ, які до останнього воювали в Берліні. Таким чином, війна для столиці була завершена.

Мер Мюллер хотів з дипломатами вшанувати бійців Червоної Армії

Вшанувати 75-у річницю цієї історичної події Мюллер хотів спільно з трьома дипломатами, держави яких колись входили до складу Радянського Союзу. “На передньому плані цього заходу є вшанування передусім російських, українських і білоруських бійців Червоної Армії, які взяли Берлін”, – повідомила речниця міського голови у відповідь на наш запит.

Однак того, що подібне запрошення може викликати обурення одного із адресатів, осільки канцелярія при своєму плануванні вочевидь не врахувала. Посол України Андрій Мельник відмовився від участі у заході!

Виданню Tagesspiegel Мельник пояснив, що цінує запрошення очільника Берліна: “У такий спосіб визнається незаперечний внесок українського народу у визволення Європи від насильницького нацистського режиму”.

У Червоній Армії воювали 6 млн українців, і кожен другий з них не дожив до кінця війни. Повністю окупована Україна була однією з головних арен нацистської війни на винищення. Понад 5 млнмирних мешканців України було вбито німцями. Однак у публічних дискусіях у Німеччині радянських жертв часто ототожнюють із російськими.

Посол підкреслив, що вшанування жертв нищівної війни є для нього моральним обов’язком, проте від участі у поминальних урочистостях 2 травня він був змушений утриматися.

Источник: www.day.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *