Польща готова розвивати портову інфраструктуру для транзиту українських товарів до третіх країн – міністр

Блокада пункту пропуску Медика – Шегині польськими фермерами та перевізниками / Фото: із соцмереж

Після того, як Єврокомісія відхилила вимоги Польщі щодо запровадження мита на українські с/г товари, Варшава висунула нові вимоги.

Польща наполягає на запровадженні регіональних механізмів захисту від напливу українських агротоварів на ринок. Водночас польський уряд готовий працювати над розвитком портової інфраструктури для транзиту українських товарів до третіх країн.

Про це в коментарі виданню Business Insider сказав міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський.

За його словами, Єврокомісія має надати проєкт розпорядження щодо продовження безмитної торгівлі з Україною до червня 2025 року. Відтак Міністерство сільського господарства Польщі вимагає внесення змін в положення документу щодо прискорення реалізації захисних механізмів на регіональному рівні, якщо ринкова проблема стосується не всього ЄС, а окремої держави-члена або регіону.

За словами Секерського, Варшава прагне убезпечити себе від негативних наслідків напливу на польський ринок української с/г-продукції. Наразі в країні тривають внутрішні консультації щодо введення ліцензій на експорт сільськогосподарських товарів, які запропонувала українська сторона.

“Після переговорів з міністром сільського господарства України Миколою Сольським ми спільно домовилися, що будуть створені технічні групи, завданням яких, серед іншого, буде розробка певних рамок, у яких має регулюватися торгівля між Польщею та Україною”, — сказав Секерський.

За його словами, у Варшаві є політична воля щодо розвитку інфраструктури, яка сприятиме транзиту українських товарів до третіх країн. Він запевнив, що уряд буде працювати над розвитком портової інфраструктури.

“Раніше, на жаль, у цій сфері мало що робилося. Тому для оптимізації і покращення можливостей транзиту сг продукції з України необхідно буде співпрацювати з іншими міністерствами щодо розвитку портової, залізничної та складської інфраструктури”, — пояснив польський міністр.

Тим часом у Польщі заявили про успішні переговори з протестувальниками, які заблокували український кордон. 

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео:  Кордони розблокували! А чи надовго?

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *