Метою авіаудару був один з командирів ополчення, але в колоні перебували медики.
На півночі Багдада з повітря був атакований кортеж автомобілів, повідомляє телеканал Al Arabiya. За даними телеканалу, в результаті атаки загинули щонайменше шестеро людей, троє важко поранені.
Водночас телеканал Alsumaria з посиланням на власне джерело в службі безпеки повідомляє, що удар був нанесений збройними силами США, його метою був один з командирів ополчення.
Телеканал Sky News Arabia уточнює, що в колоні перебували представники командування “Аль-Хашд”, а кортеж був атакований в районі Ет-Таджі на півночі іракської столиці.
Early images of the airstrike that reportedly targeted a PMF convoy in al-Taji, #Baghdad. pic.twitter.com/97kn7lRjls
— Mustafa Al-Khaqani (@Khaqani_M) January 3, 2020
За даними Reuters, два з трьох автомобілів, що перебували в колоні, згоріли.
Інформаційний портал Baghdad Al Youm з посиланням на джерела в ополченні повідомляє, що представники командування шиїтського ополчення “Аль-Хашд аш-Шааб” не постраждали в результаті авіаудару США по конвою його бійців.
“Можемо підтвердити, що удар завдано у районі стадіону Ет-Таджі. Лідерів ополчення в числі загиблих немає, – вказують джерела в “Аль-Хашд аш-Шааб”. – Закликаємо пресу покладатися на інформацію з офіційних джерел”.
Пізніше Reuters з посиланням на заяву ополчення повідомило, що авіаудару зазнала колона медиків. США поки офіційно не коментували інцидент.
Нагадаємо, уночі проти 3 січня США влаштували ракетний обстріл неподалік Міжнародного аеропорту Багдаду – внаслідок нього, зокрема, був убитий командир елітного підрозділу “Аль-Кудс” Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані.
Після цієї події ситуація на Близькому Сході різко спалахнула: в Ірані обіцяють помститися США, влада Іраку засудила операцію американців, а Держдеп США закликав американців негайно покинути територію Іраку. Критикують операцію і в США – спікерка Палати представників Конгресу США назвала ракетний удар “невиправданим та провокативним”.
Своєю чергою державний секретар США Майк Помпео заявив, що ліквідація іранського генерала зірвала його “неминучу” атаку і врятувала життя американців. “Ризик нічого не робити був величезний”, – заявив він. Трамп же звинуватив Сулеймані у тисячах смертей і сказав, що його ненавиділи навіть в самому Ірані.
Сулеймані називали одним із найвпливовіших осіб на Близькому Сході. ТСН.ua розповідає, хто він такий, чому його вбивство викликало такий резонанс у світі і як тепер може спалахнути чергова гаряча війну на Близькому Сході.