Плата за розподіл газу буде знижена

Нацкомісія у сфері комунальних послуг у березні знизить плату за розподіл газу для тих, хто його не споживає.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг на засіданні у вівторок, 11 лютого, попередньо схвалила проект змін до Кодексу газорозподільних систем. Про це повідомляє РБК-Україна.

 

Після громадського обговорення постанову приймуть у березні, повідомив голова комісії Валерій Тарасюк.

 

 

Проектом змін передбачається, що для нового побутового споживача або за умови відсутності споживання природного газу протягом всього попереднього газового року, річна замовлена ​​потужність визначається Оператором ГРС на рівні: 39 куб. м – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі; 126 куб. м – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі; 314 куб. м – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі, для опалення.

 

Для тих споживачів, які споживали газ, річна замовлена ​​потужність визначається Оператором ГРС, виходячи з фактичного обсягу споживання за минулий рік. У той же час, ці обсяги не можуть бути меншими, ніж для тих, хто газу не споживав. Тобто, мінімальні обсяги – 39 куб. м для плити, 126 куб. м – для підігріву води, 314 куб. м – для опалення.

 

Відзначимо, плата за розподіл газу встановлена ​​облгазами, в середньому, на рівні 1,20-1,30 грн на рік. Таким чином, власник порожньої квартири заплатить, приблизно, 50 грн на рік, а власник порожнього будинку – близько 400 грн.

 

Нафтогаз прогнозує падіння ціни на газ

 

Нагадаємо, з січня українці почали отримувати окрему платіжку за доставку газу. Як пояснив регулятор – це поділ платежу, який існував і раніше.

 

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук підкреслив, що сукупна вартість двох платіжок (за газ і транспортування) менша, ніж минулого року.

 

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *