Україна отримає вакцину від коронавірусу в обсягах, що покриють 20% населення; вступ України до Європейського Союзу підтримують 55% громадян країн ЄС. Корреспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
В Україні вкотре побито рекорд з добового приросту хворих на коронавірус
В Україні на ранок 18 листопада за добу коронавірус підтвердився у 12 496 осіб. Загалом виявлено 570 153 випадки COVID-19.
За добу було госпіталізовано 1 668 осіб. Летальних випадків – 256; одужали 8 096 осіб.
Найбільшу кількість підтверджених випадків COVID-19 зареєстровано в Києві (1 213), Дніпропетровській (1 023), Черкаській (800), Київській (774) і Запорізькій (708) областях.
У МОЗ назвали кількість українців, яких вакцинують безкоштовно
Глобальний фонд доступу до вакцин проти COVID-19 (COVAX) підтвердив інформацію про виділення Україні вакцини від коронавірусу на безкоштовній основі для 20% населення. Це означає, що близько 4 млн громадян України зможуть вакцинуватися в першій половині 2021 року за рахунок фінансової підтримки з боку міжнародних партнерів й урядів інших країн.
Пізніше в МОЗ повідомили, що курс вакцинації від коронавірусу, що складається з двох доз, для українців коштуватиме близько 14 доларів.
Вакцина Pfizer показала 95% ефективності на завершальному випробуванні
Ефективність COVID-вакцини Pfizer на завершальній стадії клінічних випробувань становить 95%. Компанія заявила, що у понад 40 тисяч дорослих, які отримали дві дози ліків, не було виявлено серйозних побічних ефектів. Тепер вакцину нададуть на схвалення в регулювальні органи протягом декількох днів.
В Україні почнуть оповіщати громадян про перебування в приміщенні з хворим на COVID-19
Українці почнуть отримувати сповіщення в разі, якщо вони перебували в одному приміщенні з хворим на COVID-19, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну. Уряд також запровадить додаткові цифрові інструменти, покликані допомогти в боротьбі з пандемією (електронний запис на ПЛР-тест, додатковий контроль на самоізоляції завдяки програмі “Дій вдома”).
Україна буде однією з перших країн світу, яка буде використовувати такі засоби, наголосив прем’єр.
Літніх людей закликали ходити в магазин у певний час
Згідно з розпорядженням Кабміну в Україні вводять так звані пріоритетні години в магазинах для людей похилого віку. Це зробили для того, щоб зменшити кількість випадків інфікування коронавірусом людей з групи ризику. Пріоритетні години діють з 10.00 до 12.00.
Президент став почувати себе краще
Президент Володимир Зеленський почуває себе краще, повідомила його прес-секретар Юлія Мендель. Уже немає кашлю, він тримається бадьоро і продовжує працювати. Зокрема, проводить наради по селектору і міжнародні телефонні дзвінки, уточнила Мендель.
В ЄС зростає підтримка членства України
Вступ України до Євросоюзу підтримують 55% громадян країн ЄС, а за приєднання країни до НАТО виступають 38%. Про це свідчать результати опитування “Як сприймають Україну в країнах ЄС”, проведеного у Франції, Німеччині, Італії та Польщі соціологічним агентством KantarProfilesDivisionпо на замовлення центру Нова Європа.
У Луганській області виплатять перші компенсації за зруйноване житло
Першим восьми заявникам виплатять держкомпенсації за зруйноване житло під час бойових дій в Луганській області. Від Попасної в списку було три людини, від Лисичанська – п’ять. Було вирішено виділити компенсацію по 300 тисяч гривень (шістьом у списку), одній людині – 282,2 тисячі гривень, ще одній – 231,2 тисяч гривень.
Генасамблея ООН схвалила нову резолюцію з прав людини в Криму
Третій комітет 75-ї сесії Генеральної асамблеї ООН схвалив проект оновленої резолюції щодо ситуації з правами людини в анексованому Криму.
Резолюція вимагає від РФ негайно припинити грубі порушення прав людини і забезпечити безперешкодний доступ міжнародних правозахисних механізмів, включаючи Моніторингову місію ООН з прав людини в Україні та Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ на територію тимчасово анексованого півострова.
Спад в головній експортній галузі України прискорився
В Україні із січня по жовтень 2020 року виробництво сільгосппродукції впало на 14,2% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, при цьому за останній місяць спад прискорився, повідомили у Держстаті. У рослинництві виробництво скоротилося на 16,9%, у тваринництві – на 2,7%.
У Слузі народу пропонують скоротити держслужбовців
Щоб збільшувати зарплати держслужбовцям, доведеться скорочувати їхню чисельність, вважає глава партії Слуга народу Олександр Корнієнко. Нардеп зазначив, що для звільнених службовців потрібно знайти альтернативні компенсатори.
В Україні змінюються умови отримання соціальних виплат за нестачі пенсійного стажу
З 2021 року українці пенсійного віку, у яких недостатньо стажу, не зможуть отримувати спеціальну соціальну виплату, якщо не відповідають зміненим умовам. Відповідно до закону, щоб вийти на пенсію в 60 років у 2020 році, потрібно мати не менше 27 років стажу. Якщо є від 17 до 27 років стажу, доведеться працювати до 63 років, а від 15 до 17 років – 65 років.
Розмір соцпенсії повинен компенсувати різницю між тими доходами, які є, і прожитковим мінімумом для непрацездатних. Зараз це 1 712 грн. Якщо бюджет родини не покриває зазначену цифру, то різницю покриють з бюджету. Якщо ж взагалі немає заробітку, то держава буде виплачувати повний прожитковий мінімум.
Однак навіть якщо людина відповідає перерахованим умовам, але у родини є другий автомобіль (мотоцикл), і якщо площа житла перевищує 21 квадрат на людину плюс 10,5 квадратів на сім’ю, гроші платити не будуть.
Парламент створив групу з КСУ
У Верховній Раді створено робочу групу для розробки законопроектів з питань електронного декларування та діяльності Конституційного суду. Вона повинна розробити узгоджені законопроекти з питань, що стосуються електронного декларування та організації діяльності Конституційного суду.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Источник: www.ua.korrespondent.net