Під час «бензинових протестів» у Ірані загинули понад 100 осіб — правозахисники

Справжня кількість загиблих може бути значно вищою.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International (AI) стверджує, що за кілька днів так званих «бензинових протестів» у Ірані загинули щонайменше 106 людей.

Такі дані правозахисники оприлюднили у вівторок, 19 листопада, передає Deutsche Welle.

В AI спиралися під час підрахунків на «свідчення очевидців з місця подій, перевірені відеокадри» та повідомлення активістів за межами Ірану, повідомляє агенція новин AFP.

Правозахисники мають у своєму розпорядженні дані щодо акцій протесту в 21 іранському місті. Приміром, на деяких відеокадрах видно, як у натовп протестувальників стріляють снайпери з дахів будинків. А в одному випадку вогонь по демонстрантах вівся з гелікоптера.

Утім, в AI не виключають, що справжнє число загиблих може бути значно вищим. Надходила інформація, що в сутичках демонстрантів з силовиками загинуло не менше 200 людей, кажуть у Amnesty International.

За даними правозахисників, іранські силовики пішли на застосування «надмірного та смертельного насильства» проти мітингарів, котрі в цілому мирно намагалися висловити своє обурення через підвищення цін на пальне. Лише дехто з учасників акцій протесту кидав у поліцейських та силовиків каміння й пляшки з запалювальною сумішшю чи підпалювали автомобілі й інші предмети, наголошують правозахисники. Крім того, у Amnesty International запевняють, що силовики забрали тіла загиблих з вулиць та лікарень і відмовляються показати їх родичам вбитих.

19 листопада в ООН висловили занепокоєння через «значну кількість загиблих» унаслідок застосування силовиками та поліцією бойових набоїв проти мітингарів.

Протести в Ірані проти підвищення цін на пальне й нормування продажу пального населенню за пільговою ціною тривають від 15 листопада.

Відео

Головними дестабілізаторами США є Росія, Китай та Іран — Марк Еспер

Про це новий очільник американського міноборони заявив під час офіційної промови у Пентагоні. 55-річний Марк Еспер склав присягу кілька днів тому.  

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *