Недуга поширилась на 170 країн.
Станом на 18:40 18 березня у світі зареєстровано 208 з половиною тисяч зараження новим коронавірусом COVID-19. Із них 8,3 тисячі людей померли, 82,9 тисячі осіб вилікувалися. Хворими залишаються майже 111 тисяч осіб, із яких 6,4 тисячі перебувають у тяжкому та критичному стані.
Світ сповільнюється і зачиняється через пандемію коронавірусу. Серед заходів – закриті кордони, обмежений транспорт, запроваджений надзвичайний стан. Відсьогодні закритий кордон між США та Канадою. У Європі епіцентром коронавірусу залишається Італія. Суворий карантин запровадили Іспанія, Німеччина, Бельгія та Франція, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.
Читайте також:
Коронавірус в Україні: у ще одній області виявили першу обґрунтовану підозру на COVID-19
У Китаї майже 81 тисяча інфікованих, із яких 3,2 тисячі вже померли. В Італії заразилася 31 тисяча осіб, померли – 2,5 тисячі. В Ірані 17,3 тисячі заражених і 1,1 тисячі померлих. В іспанії інфікувалися 13,9 тисячі осіб, померли – понад 600.
У США коронавірусом уже охоплені всі 50 штатів. Заразилися 7,6 тисячі людей, померли – 117.
Останні дані в Україні: інфікованих – 14, смертей – дві.
Не використовувати ібупрофен для лікування коронавірусу – таку рекомендацію офіційно дали у Всесвітній організації охорони здоров’я. Раніше у французькому МОЗі попереджали, що подібні протизапальні препарати можуть погіршувати стан хворих з коронавірусом.
У Китаї ж тим часом заявили – розробили вакцину від коронавірусу і переходять до клінічних випробувань. Працювати над нею група епідеміологів почала в Ухані ще наприкінці січня. І от препарат готовий до тестів. На це, кажуть китайські вчені, знадобиться до восьми місяців.
“Ми достеменно не знаємо, чи отримують люди постійний імунітет після того як перехворіли коронавірусом. То ж головне завдання і наступний крок – це створення якнайшвидше ефективної вакцини”, – сказав академік, епідеміолог Чжун Наньшань.
ТСН.ua
У Парижі у Франції замість туристів на Єлисейських полях – озброєні військові. Зачинені крамниці й ресторани. З дому не вийти без спеціального дозволу. Аналогічні обмеження раніше уже запровадили Іспанія та Італія. Ці дві країни натепер залишаються найбільшими осередками спалаху хвороби у Європі. За дотриманням карантину стежать і поліція, і військові.
——————————–
Сербія пішла ще далі і перша в Європі запровадила комендантську годину.
“Від 8-ї години вечора і до 5-ї ранку щодня стоятиме заборона на пересування для усіх людей. Нікому не дозволено бути на вулиці, окрім правоохоронців при виконанні і тих, хто виконує свою роботу в нічну зміну. Ми вводимо це розпорядження, щоби запобігти поширенню хвороби”, – сказав президент Сербії Александр Вучич.
——————————–
В Італії медики, які опікуються пацієнтами з коронавірусом, працюють у цілодобовому режимі. Кожний п'ятий – навантаження не витримав.
“Серед персоналу близько 20 відсотків лікарів та медсестер заразилися – тобто загалом йдеться про 500 людей, які підхопили хворобу”, – говорить завідувач відділення реанімації (Бергамо) Лука Лоріні.
——————————–
А у Німеччині, щоб зменшити навантаження на лікарні та спростити діагностику, облаштували мобільні пункти тестування на коронавірус. Здати аналіз можна, не виходячи з машини.
——————————–
Недуга поширилась на 170 країн. І, принаймні, одна з них вже намагається скористатися коронавірусом як політичним інструментом. Росія навіть не приховує, що пандемія – це її шанс вийти з-під світових санкцій, які діють уже шостий рік через анексію Криму і війну на Донбасі. У тамтешній Раді Федерації заявили, що через поширення коронавірусу у світі настала необхідність глобальної домовленості про скасування будь-яких економічних обмежень. Натомість у ЄС звинувачують Росію у створенні масових фейків про поширення коронавірусу. Йдеться про десятки випадків дезінформації лише від кінця січня з метою розігнати паніку серед жителів європейських країн.
——————————–
Президент США Дональд Трамп дав додатковий поштовх сварці між Сполученими Штатами та Китаєм через коронавірус. Під час виступу посадовець знову вжив назву “китайський вірус”, незважаючи на те, що раніше це викликало невдоволення Пекіна. Державна китайська агенція “Сіньхуа” оприлюднила різку офіційну заяву, в якій слова Трампа були розкритиковані.
——————————–
У середу, 18 березня, у Південній Кореї повідомили про 93 нові випадки коронавірусної інфекції. За добу в країні від Covid-19 загинули троє пацієнтів. Четвертий день поспіль у Південній Кореї фіксують менше сотні заражених. Для порівняння, у пік епідемії, 29 лютого, країна повідомляла про 909 випадків за добу. Раніше президент Мун Дже Ін заявив, що країна поборює коронавірус, оскільки кількість нових інфекцій продовжує знижуватися.
——————————–
У Киргизстані зафіксували перші випадки зараження коронавірусом. Хворих виявили через день після того, як гірська країна закрила свої кордони для всіх іноземців. Однак, про кількість інфікованих та про їхній стан не повідомляється. Киргизстан межує з Китаєм, де спалах коронавірусу почався ще в грудні, і два його сусіди, Казахстан та Узбекистан, також підтвердили свої перші випадки цього місяця.
——————————–
У всіх школах Росії від 23 березня до 12 квітня будуть оголошені канікули через епідемію коронавірусу. Буде організоване дистанційне навчання та відкриються відповідні освітні ресурси. У РФ кількість інфікованих вже майже 150 осіб.
——————————–
Facebook вирішив підтримати 45 тисяч своїх працівників у зв'язку зі спалахом коронавірусної інфекції. Компанія заплатить кожному із них по тисячі доларів. Бонус має допомогти усім, хто перейшов на віддалений режим роботи та змушений додатково витрачати кошти на облаштування домашніх офісів, а також на догляд за дітьми.
——————————–
В Ірані 103-річна жінка успішно одужала після зараження новою коронавірусною інфекцією COVID-19. Літню жінку вже виписали з лікарні. Вона стала другою найстарішою людиною, яка вилікувалася від коронавірусу.
——————————–
У в'язницях Ірландії в’язням роздають антисептики без спирту попри те, що вони можуть бути менш ефективними проти нової коронавірусної інфекції COVID-19. Побоюються, що в’язні почнуть варити з них самогон. Заборона пов’язана із випадком 2014 року, коли троє в’язнів випили антисептик для рук на Різдво. Зрештою вони потрапили до лікарні, де наробили багато безладу. Після розслідування ситуації антисептики заборонили.
——————————–
Перший зареєстрований пес, який підхопив коронавірусну інфекцію, помер у Гонконгу після одужання. 17-річний померанський шпіц перебував на карантині в урядовому закладі. Кілька днів тому, після того, як два тести показали, що коронавірусу більше немає, ветеринари дозволили забрати тварину додому.
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.