Папа Римський зустрівся з представником РПЦ після заяви про “таємну миротворчу місію” – ТСН

Папа Римський зустрівся з митрополитом (єпископом) Антонієм, фактично другою особою в РПЦ, після загадкової заяви про "таємну миротворчу місію" щодо війни в Україні.

Папа Франциск у середу, 3 травня, поговорив з високопоставленим членом Російської Православної Церкви (РПЦ) Антонієм. Це відбулося через кілька днів після того, як понтифік зробив інтригуючу заявупро те, що Ватикан бере участь у місії, яка покликана припинити війну в Україні.

Про це повідомляє Euractiv.

Зазначається, митрополит (єпископ) Антоній, фактично друга особа в РПЦ, отримав почесне місце на загальній аудієнції Франциска на площі Святого Петра, а потім був першим, хто привітав Папу в кінці аудієнції. З Антонієм Папа спілкувався довше, ніж з іншими.

Після повернення з поїздки до Угорщини в неділю ввечері Франциска запитали, чи можуть угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан і офіційні особи РПЦ прискорити мирний процес в Україні і організувати зустріч між Папою і президентом Росії Володимиром Путіним. На що Папа заявив, що Ватикан нібито причетний до “секретної миротворчої місії в Україні”.

“Зараз є місія, але вона ще непублічна. Коли вона стане доступною, я розкажу про неї”, – відповів Папа Римський.

Франциск додав, що говорив про Україну з Орбаном і з митрополитом Іларіоном, головним представником Російської Православної церкви в Будапешті та попередником Антонія на посаді глави відділу зовнішніх зв'язків РПЦ. Але Папу, схоже, застали зненацька, адже і Київ, і Москва заявили, що нічого не знають про підготовку “мирної ініціативи”.

Відтоді ні Папа, ні пресслужба Ватикану не надавали коментарів. Антоній  зустрічався і з іншими чиновниками Ватикану, але було незрозуміло, чи буде у нього приватна аудієнція у Папи Римського під час візиту до Рима.

Своєю чергою, держсекретар Ватикану кардинал П'єтро Паролін зазначив, що план місії таки є, але Папа повинен вирішити, коли його розкрити.

Нагадаємо, радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк прокоментував “мирну ініціативу” Папи і заявив, що Ватикан, як і будь-який суб’єкт глобальної політики, може обговорювати розв'язану Росією війну, аналізувати сценарії розвитку подій та шукати практичні рішення, проте підсумкові ініціативи повинні бути точно узгоджені з Україною. Крім того, представники Святого Престолу могли би долучитися до допомоги у поверненні полонених Росією українців та депортованих дітей.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *