У "червоній зоні" перебувало 11 італійських містечок.
Карантин у Мілані та інших італійських містечках вплинув не тільки на навчальні й розважальні заклади, а й на роботу в офісах. Як розповіла ТСН.ua українка Ольга, багато компаній перейшли на новий режим роботи.
Більше про: Коронавірус атакував світ
“У нас школи, садки та інші навчальні заклади закрили поки до 1 березня, але багато хто висловлює припущення, що ця історія надовго, і заклади залишаться закритими ще мінімум на тиждень, а то і більше. Працівникам, яким немає з ким залишити дітей, дають можливість працювати з дому, або ж відправляють в оплачувану відпустку. Багато компаній впроваджують home office і відправляють співробітників на віддалену роботу. У цьому плані всі захищені. Кажуть, що червоні зони (де стався спалах зараження і які залишаються ізольованими) будуть звільнені від виплати податків і кредитних зобов'язань на весь термін, поки це відбувається”, – розповіла Ольга.
У тих випадках, коли перейти на домашній режим неможливо, в офісах запроваджують спеціальний режим.
“Співробітники приїжджають у бізнес-центри, на вході в бізнес-центр їм міряють температуру, дезінфікують руки, і вони мають право проходити всередину, якщо все добре. І протягом дня перебувати тільки на своєму поверсі”, – про це ТСН розповіла інша українка в Мілані, Марина.
Ольга ж каже, що бажання полишити країну немає, люди здебільшого не панікують і розуміють, що вірус небезпечний для певної верстви населення – літніх людей з патологіями чи для людей зі слабким імунітетом.
Також українка запевнила, що перебоїв з постачанням продуктів немає, а фото з пустими полицями в супермаркетах вона бачила лише в Інтернеті. В Мілані, каже, сьогодні вранці ходила до магазину і всі товари були в наявності. Втім, є черги в аптеки, і нині там неможливо купити медичні маски та дезінфектори для рук.
Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.
Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.