План розвитку ГТС базується на прогнозі розвитку внутрішнього видобутку і споживання газу, а також на обсягах транзиту за новою угодою з Газпромом.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила План розвитку газотранспортної системи на 2020 – 2029 роки, яким передбачено інвестиції в інфраструктуру ГТС України в розмірі 38,7 млрд гривень протягом 10 років. Про це повідомляється на сайті Оператора ГТС України в п’ятницю, 20 березня.
Планується, що вже в 2020 році інвестиції складуть майже 1,5 млрд гривень, в 2021 – 2022 роках – 19,7 млрд гривень, в 2023 – 2029 роках – 17,526 млрд гривень.
План розвитку базується на прогнозі розвитку внутрішнього видобутку і споживання газу, а також на обсягах транзиту за новою угодою з Газпромом. Згідно з затвердженою стратегією, капітальні інвестиції проводитимуться тільки в ті об’єкти ГТС, які будуть використовуватися за відсутності транзиту, а основні заходи будуть спрямовані на оптимізацію ГТС відповідно до наявних і прогнозованих обсягів транспортування – йдеться в повідомленні.
Найбільшими проектами стануть масштабні реконструкції компресорних станцій (КС) Бар, Яготин, Диканька, Бердичів, Олександрівка, Комарно, Красилів, Ужгород, Долина та Богородчани. Також буде проведена капітальна модернізація близько 100 газорозподільних станцій (ГРС) у всіх регіонах України.
У 2020 році кошти будуть розподілені наступним чином: інвестиції в компресорні станції складуть 690 млн гривень, модернізація і закупівля техніки – 256 млн гривень, реконструкція і капітальний ремонт газопроводів – 251 млн гривень, придбання сучасних приладів діагностики і протиаварійних заходів – 92 млн гривень, реконструкція газорозподільних станцій – 16 млн гривень, розвиток ІТ – 600 тисяч гривень, а також 187 млн гривень – на інші статті витрат (проектно-вишукувальні роботи, обладнання, оформлення документів на землю і т.д.).
Ключовими об’єктами інвестицій в 2020 році стануть реконструкція КС Бар, модернізація підстанцій на п’яти компресорних станціях і капітальний ремонт на п’яти ділянках магістральних газопроводів. Крім того, заплановані реконструкції ГРС 1-А Київ, Овідіополь, Угринів, Старий Лисець, Стримба і пунктів вимірювання витрати газу ГВС Визирка.
Як відомо, 1 січня 2020 року закінчився транзитний контракт між Нафтогазом і Газпромом. Згідно з новою угодою, транзит російського газу цього року передбачається на рівні, мінімум, 65 млрд куб. м газу, що в добовому обчисленні складає 178 млн куб. м. У 2021 – 2024 рр. транзит складе по 40 млрд куб. м. Оплата вищевказаних обсягів є гарантованою навіть в разі меншого прокачування через ГТС України.
За підсумками лютого, російський Газпром збільшив транзит газу через Україну, транспортувавши 76% від заброньованих обсягів газу. Передоплату за лютий Газпром здійснив у повному обсязі ще в січні. Передоплата за березень вже надійшла на рахунки Оператора ГТС України.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Источник: www.ua.korrespondent.net