Очільник МЗС Німеччини заявив, що курортний сезон цього літа навряд чи можливий
Яка епідеміологічна ситуація буде влітку та чи відкриються кордони, передбачити важко.
В Німеччині уже відкриваються магазини, а далі планують відновити навчання у школах. Такий жвавий вихід із карантину критикують у Всесвітній організації здоров'я. Її очільник визнав, що занепокоєний надто ранніми послабленнями і заявив, що спалах коронавірусу ще попереду, йдеться у ТСН.16:45.
Німеччина скасувала свято пива Октоберфест, яке мало відбутися аж за 5 місяців. Це найбільш традиційне та німецьке свято, яке почали проводити у 18 сторіччі. Щороку на Октоберфет приїжджало майже 6 мільйонів туристів, а місто Мюнхен заробляло понад мільярд євро. Цього року 71-ий Октоберфест мав розпочатися 19 вересня. Однак місто Мюнхен і керівництво Баварії заздалегідь оголосили про його скасування. Визнають, що для Баварії це важкий емоційний момент, однак саме там найбільша кількість заражень коронавірусом і смертей від цієї хвороби по всій Німеччині. Досі Октоберфест скасовували тільки два рази в 19 столітті – через епідемії холери.
Попрощатися з літньою відпусткою – таку перспективу озвучив німцям глава німецького МЗС. Міністр сказав сьогодні, що не може уявити собі цього літа звичний туристичний сезон з повними пляжними барами або ресторанами в горах. Досі достеменно не відомо, коли європейські країни взагалі почнуть відкривати кордони. Німецький міністр не виключив, що це може статися ще до літа. Не дав відповіді на це питання і прем’єр Австрії Себастьян Курц. Сам він сказав, що налаштований на відпустку в своїй країні. А от наскільки в австрійських Альпах можливий туристичний сезон і чи зможуть туди їздити німці – це питання досі відкрито.
У Німеччині від цього тижня відкривають деякі магазини, поступово починають навчання окремі шкільні класи. Однак уряд країни дуже просить місцеву владу бути вкрай обережними. Повернення до звичного життя не буде, поки від коронавірусу не з’явиться вакцина. Про це ще раз нагадали сьогодні науковці провідного німецького інституту імені Роберта Коха.
“Ситуація залишається серйозною. Кінця епідемій досі не видно. Швидкість зараження може знову зрости. Тому дуже важливо щоб ми попри перші послаблення і далі серйозно ставилися до ситуації. Залишайтеся вдома завжди, коли це можливо”, – закликає віце-президент інституту імені Роберта Коха Ларс Шааде.
І один за одним німецькі регіони вводять обов’язок носити маски. Закривати носа і рота просять передусім у транспорті та в магазинах. З наступного тижня носити їх щонайменше в транспорті потрібно буде у половині федеральних земель Німеччини. Загального правила щодо масок у Німеччині досі немає.
Наслідки перших кроків з послаблення карантину німецька влада оцінить 30 квітня, тоді буде зрозуміло, чи не почала кількість заражень зростати надто швидко.
Кореспондент ТСН Наталія Фібріг
Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!