За понеділок померло на 50 людей менше, аніж учора.
В Італії другий день поспіль фіксується тенденція до зниження смертності та зараження новою коронавірусною інфекцією COVID-19. За добу, станом на вечір 23 березня, внаслідок ускладнень, викликаних коронавірусом, помер 601 пацієнт, що на 50 осіб менше, аніж днем раніше.
Про це пише видання The Local.
Згідно з оновленими даними, кількість нових хворих, які заразилися інфекцією також уповільнюється. Зокрема, у понеділок було зареєстровано 4 789 випадків, у порівнянні з 5 560 в неділю. Також підтверджено, що ще 480 осіб одужали, у результаті чого загальна кількість осіб, які вже здолали недугу, досягла 7 432.
“Це надзвичайно важливий тиждень для оцінки прогресу епідеміологічної кривої. Наше завдання – уникнути коливань, які ми бачили на півночі, і що зараз відбуваються на півдні”, – сказав керівник Вищого інституту охорони здоров'я Італії Сільвіо Брусаферро.
У Ломбардії, яка найбільше постраждала від коронавірусу, 23 березня вперше, коли зменшилася кількість госпіталізацій. Регіональний радник з питань соціального забезпечення Джуліо Галера уточнив, що у понеділок було ушпиталено 9 266 осіб (учора їх було 9 439 – ред.).
Більше про: Коронавірус
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.