Новини України – Парламент Валенсії визнав Голодомор актом геноциду

Депутати засудили тоталітарний режим Сталіна.

Депутати парламенту Валенсійської автономії Іспанії одноголосно ухвалили постанову “Про підвищення обізнаності та засудження великих злочинів ХХ століття, яким був Голодомор 1932-1933 років”.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

Згідно з ухваленою постановою, уряд Валенсії має у тримісячний термін повідомити парламентський комітет із прав людини про вжиті заходи в цьому напрямі.

Читайте також:

Їли цвіт акації та бур’ян: 106-річна українка поділилася страшними спогадами про Голодомор

Як зазначається, під час виступів представники всіх фракцій погодилися з оцінкою Голодомору як геноциду. У мотиваційній частині постанови йдеться про “найрішучіше засудження нелюдських та геноцидних дій, здійснених тоталітарним режимом Сталіна”.

До того ж у резолютивній частині документа парламент закликав виконавчу владу сприяти “пізнанню та осуду Голодомору – разом із великими злочинами XX століття, диктатурами, формами репресій та знищення людських життів – щоб пам’ять про ці події слугувала попередженням для нинішніх та майбутніх поколінь валенсійців”.

За словами представників громадської організації Instituto 9 de Mayo, яка займалася підготовкою та просуванням постанови, Пабло Хіля та Андрія Якубува, “ухвалене рішення ставить питання про наступні дії тутешньої влади, які ми будемо підтримувати, зокрема забезпечення відомостей про Голодомор в освітянській мережі, чого немає досі”.

Зауважимо, у засіданні парламенту Валенсії взяла участь генеральний консул України Оксана Драмарецька, а також півтора десятка діячів української громади, з якими зустрівся голова валенсійського парламенту Енрік Морера.

Нагадаємо, 2010 року комітет з питань освіти Конгресу депутатів Іспанії відхилив пропозицію, подану каталонською партією, про включення інформації щодо Голодомору до навчальних програм. На регіональному рівні в Іспанії Голодомор визнаний геноцидом парламентами Країни Басків (2003), Каталонії (2007) та Балеарських островів (2007).

Відео

У США, Канаді, Великій Британії та Литві нагадали про Голодомор і висловили підтримку Україну

На своїй сторінці у Твіттері міністр закордонних справ Литви зазначив, що таких злочинів проти людства ніколи не можна забувати. Водночас прем’єр-міністр Канади написав про мільйони невинних жертв і закликав усіх канадійців ушанувати їхню пам’ять. У британському посольстві пригадали, що саме їхній журналіст Ґарет Джонс першим на Заході розповів про цю страшну трагедію. А представники американського посольства та Держдепу записали відеоролик, присвячений Голодомору.  

Раніше канадська провінція визнала Голодомор актом геноциду українського народу. Депутати парламенту провінції підтримали документ одностайно. 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *