Новини — У РФ заявили, що Apple визнала Крим російським

У програмі "Карти" на пристроях компанії окупований Крим позначається як російська територія.

Компанія Apple визнала окуповані РФ українські Крим і Севастополь російськими.

Про це заявив голова комітету Держдуми з безпеки та протидії корупції Василь Піскарьов, пише «Интерфакс».

«Apple внесла свої поправки в географічні назви суб'єкта (РФ — прим.ред.) Крим і міста федерального значення Севастополь (в продуктах компанії — прим.ред.). (Назви — прим.ред.) приведені у відповідність з Конституцією РФ», — сказав він.

Читайте також:

Apple можуть покарати за скаргою українського стартапу

За словами Піскарьова, компанія під час зустрічі з депутатом показала візуальні докази внесених нею змін.

«Тепер кожен користувач продукції Apple, входячи в програму «Карти» та вибираючи на карті півострів Крим або будь-яке з його міст, побачить, що цей регіон позначений як російський. Ми будемо і далі контролювати, щоб не було повернення назад», — додав депутат.

Своєю чергою голова комітету Держдуми з інформаційної політики, інформаційних технологій і зв'язку Леонід Левін заявив, що «можна лише вітати рішення Apple» про внесення правок у свої сервіси.

«Цим кроком компанія продемонструвала бажання зберегти і розвивати свої позиції на російському ринку», — наголосив він.

Також Левін запевнив, що вирішення цього питання було досягнуто «без адміністративного тиску на Apple в режимі відкритого діалогу між парламентом і представниками компанії».

Як повідомлялося раніше, у квітні Піскарьов і Левін зустрілися з директором ТОВ «Еппл Рус» Віталієм Морозько через позначення Криму і Севастополя в програмі «Карти» на пристроях Apple як українських територій.

Водночас ЗМІ повідомляють, що в Європі, як і в Україні, приналежність півострова і його міст до жодної з країн на пристроях Apple не вказується.

Наразі у Міністерстві закордонних справ України перевіряють інформацію про «нововведення» компанії Apple.

«Інформація зараз перевіряється. Більше інформації буде, щойно ми отримаємо офіційне підтвердження», – заявила речниця МЗС Катерина Зеленко.

Зауважимо, раніше схожа ситуація була з компанією Google. Так, після зустрічі Піскарьова з директором з роботи з органами держвлади Google Russia Мариною Жуніч окупований український Крим став позначатися територією Росії. Проте йдеться лише про зміни для російських користувачів. В українській версії півострів позначений територією України, а у версії для стаціонарних комп’ютерів взагалі не вказується приналежність до країни.

Нагадаємо, Росія окупувала Крим у лютому 2014 року. У березні провела псевдореферендум, після якого півострів приєднали до російської Федерації. Приєднання Криму до Росії не визнає Європейський Союз і Сполучені Штати. 14 листопада Третій комітет Генасамблеї ООН ухвалив резолюцію про захист прав людини в Криму в умовах російської окупації. Її співавторами стали 39 країн. Резолюція отримала 67 голосів «за» і 23 «проти».

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *