Новини світу — У Данії оскаржили дозвіл на будівництво газопроводу «Північний потік-2»

Апеляція не зупинить рішення у справі.

До Данської апеляційної ради з питань енергетики надійшла апеляція на дозвіл Данського енергетичного агентства будувати газопровід «Північний потік-2» за маршрутом на південний схід від острова Борнхольм.

Про це заявила представниця ради Еллен Евіг Йоргенсен, пише ТАСС.

«Одна скарга щодо проєкту Nord Stream 2 була подана в рамках термінів для подання апеляцій (завершувався 27 листопада — прим.ред.)», — повідомила вона.

За словами Йоргенсен, скарга зазвичай не зупиняє рішення у справі.

Окрім цього представниця ради додала, що переважно рішення ухвалюють протягом 17 місяців, згідно з середнім показником на жовтень 2019 року.

Водночас агентство не вказує, хто саме є ініціатором скарги, проте зазначає, що апеляцію збиралася подавати Україна.

Відео

Парламент Німеччини проголосував за захист російського газопроводу "Північний потік — 2"

Бундестаг ухвалив нове газове законодавство ЄС для ще недобудованих газогонів. Але з певними поправками, які дозволяють прибрати останні бар'єри для завершення будівництва газопроводу в обхід України. Зокрема, зробили виняток для частини газогону, що прокладається в територіальних водах. Цим скористається "Газпром", бо 12 миль "Північного потоку — 2" пролягають під водою.    

Нагадаємо, раніше компанія Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на будівництво системи газопроводу на континентальному шельфі Данії. Процес отримання заявки в данській юрисдикції тривав більше двох років — від квітня 2017 року. Відмова країни могла відтермінувати завершення проєкту на роки.

«Північний потік-2» має пролягти дном Балтійського моря. Його довжина становитиме понад 1200 кілометрів, пропускна спроможність — 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Газопровід будує російський «Газпром» спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Очікувалось, що трубопровід може запрацювати до кінця 2019 року. Україна виступає проти будівництва «Північного потоку-2», оскільки не хоче втратити статус транзитера газу. Проект активно критикують США, Польща і країни Балтії. Вони застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. У Німеччині вважають, що проєкт економічний, а не політичний.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *