Новини світу – В Азербайджані завершили підготовку до найперших позачергових парламентських виборів

Парламент тут не для того, аби щось вирішувати – для цього тут є президент.

Вибори без агресивної кампанії, високим конкурсом на кожне місце та обіцянками економічних реформ – так відбуваються в Азербайджані позачергові парламентські вибори, йдеться в ТСН.19.30.

В Баку живе щонайменше кожен третій житель країни. Тут відмінні дороги, хмарочоси і навіть в повітрі пахне нафтою – головним джерелом благополуччя у країні. Вже цієї неділі в Азербайджані вперше відбудуться позачергові парламентські вибори. Але передвиборча компанія, якщо порівнювати з Україною, тут проходить майже у режимі тиші – ані білбордів по місту, ані агресивної реклами по телевізору, кандидати спілкуються зі своїми виборцями особисто, або через соціальні мережі.

Парламент тут не для того, аби щось вирішувати – для цього тут є президент. В Азербайджані все завжди вирішує людина з прізвищем Алієв. Ільхам Алієв на посаді вже четвертий термін поспіль і він син попереднього президента. Депутати ж займаються виключно законотворчістю. Народне зібрання Азербайджану наразі нараховує 125 вакантних місць для майбутніх депутатів.

Читайте також:

Зеленський в Баку. Під час візиту Україна та Азербайджан підписали низку документів

Про долю впливу парламенту тут свідчить навіть розмір його будівлі. Вона значно менша за інші владні споруди. Фонтан і пам’ятник, звісно ж, Алієву, порожні коридори та зала. Останнє засідання п’ятого скликання тут відбулося  2 грудня 2019 року. 

Офіційна версія виборів, які відбуваються на 9 місяців раніше строку –  країні потрібні нові реформи, нові обличчя, а часу чекати немає. Насправді ж, це компроміс –  восени в Азербайджані були акції протесту і аби зменшити напруження президент запропонував парламенту саморозпуститися. Шансів, що депутати ослухаються не було.

Головна ідея позачергових парламентських виборів в тому, щоб більшість цих людей в цю залу не повернулися, а на їхнє місце прийшли молоді, з новими ідеями. Найстарша депутатка Зейнаб Ханларова відсиділа у Народному зібранні 5 скликань. Але цього разу 83-річна жінка в депутати не йде. «Я думаю, що 50% обновиться парламент», – каже жінка.

Сафа Мірзоєв, керівник апарату парламенту пояснює, молоді люди мають перебудувати економіку на той випадок, коли закінчиться нафта. Сафа агітує за молодих, але сам вирішив голосувати за 79-річного академіка. Прогнозує, що глобально політичні тенденції не зміняться – новий парламент однозначно буде пропрезидентським. Основні опозиційні сили вирішили проігнорувати ці вибори. «Немає такої опозиційної сили, яка б претендувала на партію влади, напевне, ми будемо міняти закон про політичні партії», – каже керівниця.

Кожен десятий виборець в Азербайджані – це вимушений переселенець з Нагорного Карабаху. Проте у передвиборчих кампаніях немає жодного слова ані про повернення територій чи швидкий мир. Виборцям просто обіцяють зміни.

На виборчій дільниці у місті Шемаха бюлетені давно сховані в сейф, кандидатів, що вибули, викреслюють вручну. Щоб ніхто з виборців не проголосував двічі, їм бризкатимуть фарбою на палець, яка світиться в ультрафіолеті – вже заготували.

Виборців порахували та перевірили. Фотографії кандидатів криво наклеєні скотчем та пластирем на дошку оголошень. Наймолодшому – ще немає тридцяти, найстаршому – трохи за 60. Місцеві доводять, агітацію можна проводити навіть, коли не говоримо однією мовою.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *