Новини світу – Світові авіакомпанії масово скасовують польоти до Іраку та Ірану

Низка авіаперевізників змінили маршрути своїх рейсів, щоби уникнути перебування літаків над територією цих країн.

Низка авіакомпаній припинили авіапольоти над територіями Ірану та Іраку після того, як вранці 8 січня біля Терегана розбився пасажирський літак із 176 людьми на борту.

Так, першою про заборону польотів над Іраном, Іраком, Перською та Оманською затоками оголосила Федеральна авіаційна адміністрація США через “підвищену військову активність та зростання політичної напруги на Близькому Сході”.

#FAA #NOTAM for Tehran, Iran. pic.twitter.com/YhVW61yqqf

— The FAA (@FAANews) January 8, 2020

Згодом про припинення авіапольотів до Ірану та Іраку оголосила французька авіакомпанія Air France, а німецька Lufthansa скасувала рейс до Тегерана.

Окрім цього нідерланська KLM, Air India, Vietnam Airlines, австралійська Qantas, польська LOT, China Airlines, Emirates Airline, Singapore Airlines, Air Canada, Virgin Airlines, Malaysia Airlines та російський “Аерофлот” оголосили про зміну маршрутів, щоб уникнути іранського та іракського повітряного простору.

Українська авіакомпанія МАУ також повідомила, що до з’ясування всіх обставин трагедії припинить польоти до Ірану. Після цього уряд України заборонив будь-які польоти над Іраном.

ТСН.ua

Нагадаємо, уночі проти 3 січня США влаштували ракетний обстріл неподалік Міжнародного аеропорту Багдаду – внаслідок нього, зокрема, був убитий командир елітного підрозділу “Аль-Кудс” Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані.  Після цієї події ситуація на Близькому Сході різко загострилася: в Ірані обіцяють помститися США, влада Іраку засудила операцію, а Держдеп США закликав американців негайно покинути територію Іраку.

Сулеймані називали одним із найвпливовіших осіб на Близькому Сході. ТСН.ua розповідає, хто він такий, чому його вбивство викликало такий резонанс у світі і як тепер може спалахнути чергова гаряча війну на Близькому Сході. 4 січня постійний представник Ірану при ООН Маджид Тахтім-Раванчі заявив, що Тегеран помститься за вчинене США вбивство генерала Касема Сулеймані. 

Вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”.

Більше про: Авіакатастрофа рейсу PS752 під Тегераном

  • Серед жертв катастрофи літака МАУ понад 25 дітей і неповнолітніх
  • Іран не вводить заборону на польоти над країною після катастрофи літака МАУ – Гончарук
  • Опубліковано офіційний список пасажирів МАУ, які загинули в авіакатастрофі в Ірані

На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив.  Усі 9 членів екіпажу, а також 2 пасажири були громадянами України. РНБО опублікував список загиблих. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім двоє людей так і не сіли на борт літака.

МЗС України спочатку повідомило, що до падіння літака призвели технічні проблеми з двигуном, а версія теракту наразі не розглядається. Потім там змінили інформацію і заявили, що версії наразі все ще встановлюються. Літак впав майже одразу після зльоту з аеропорту імені Імама Хомейні. 

Офіс генпрокурора вже розпочав розслідування катастрофи – справа розглядається за ч. 3 статті 276 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей).

На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану.

ТСН.ua зібрав головне про аварію та стежить за подіями в текстовій онлайн-трансляції.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *