Новини світу – США запровадили нові санкції проти Ірану

Під економічні обмеження потрапили, зокрема, текстильна, гірничодобувна та сталеливарна галузі.

США вводять додаткові санкції щодо низки секторів економіки Ірану після ракетних ударів по американських військових базах на території Іраку.

Про це заявив глава Мінфіну США Стівен Мнучін.

“Ми припинимо підтримку іранського режиму на мільярди доларів і ми продовжимо забезпечувати дотримання інших прав”, – сказав він.

За словами Мнучіна, під нові обмеження потрапили текстильний, гірничодобувний та сталеливарний сектори економіки, а також вісім іранських офіційних осіб, які можуть бути причетними до ударів по базах в Іраку.

Своєю чергою держсекретар США Помпео наголосив, що Іран повинен зробити вибір між добробутом свого народу і фінансуванням Хізбалли й інших ополченців.

Більше про: Убивство Сулеймані

  • Пекельна доба в Ірані. Які події передували авіакатастрофі українського лайнера поблизу Тегерана
  • Іранська влада оголосила день жалоби через авіакатастрофу МАУ і тисняву на похороні Сулеймані
  • Ердоган і Путін заявили, що вбивство Сулеймані підриває стабільність на Близькому Сході

Нагадаємо, уночі проти 3 січня США влаштували ракетний обстріл неподалік Міжнародного аеропорту Багдаду – внаслідок нього, зокрема, був убитий командир елітного підрозділу “Аль-Кудс” Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані.  Після цієї події ситуація на Близькому Сході різко загострилася: в Ірані обіцяють помститися США, влада Іраку засудила операцію, а Держдеп США закликав американців негайно покинути територію Іраку. Сулеймані називали одним із найвпливовіших осіб на Близькому Сході. ТСН.ua розповідає, хто він такий, чому його вбивство викликало такий резонанс у світі і як тепер може спалахнути чергова гаряча війна на Близькому Сході. 

Уночі проти 8 січня Іран розпочав свою “помсту” – здійснив низку ракетних ударів по місцях дислокації американців в Іраку. Зокрема, ракети були направлені в бік авіабази Айн аль-Асад на заході Іраку та інфраструктури поблизу Ербіля, серед якої і американське консульство. За даними США, жоден із американців унаслідок атак не постраждав, однак іранці через свої державні ЗМІ повідомляють про десятки загиблих під час нападу. У МЗС Ірану вже запевнили, що здійснили пропорційну відповідь на убивство генерала Сулеймані. 

Уранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Усі 9 членів екіпажу, а також 2 пасажири були громадянами України. РНБО опублікувала список загиблих. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака.

Більше про: Авіакатастрофа рейсу PS752 під Тегераном

  • Пекельна доба в Ірані. Які події передували авіакатастрофі українського лайнера поблизу Тегерана
  • Іранська влада оголосила день жалоби через авіакатастрофу МАУ і тисняву на похороні Сулеймані
  • Ердоган і Путін заявили, що вбивство Сулеймані підриває стабільність на Близькому Сході

МЗС України спочатку повідомило, що до падіння літака призвели технічні проблеми з двигуном, а версія теракту наразі не розглядається. Потім там змінили інформацію і заявили, що версії наразі все ще встановлюються. Літак впав майже одразу після зльоту з аеропорту імені Імама Хомейні.

Офіс генпрокурора розпочав розслідування катастрофи – справа розглядається за ч. 3 статті 276 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей). На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану.

ТСН.ua

Увечері в четвер, 9 січня, одразу кілька провідних американських видань і телеканалів повідомили про те, що Boeing 737-800 “Міжнародних авіаліній України” був помилково збитий Іраном одразу після зльоту з аеропорту Тегерана. З'явилися фото уламків ракет, якими могли збити літак, а також відео моменту трагедії.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо та прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон із посиланням на дані  розвідок та союзників країн повідомили, що літак був збитий іранською ракетою земля-повітря. Президент США Дональд Трамп назвав катастофу літака “підозрілою”. Глава Білого дому, вважає, що літак міг розбитися не через технічну несправність, а через те, що “хтось на тому боці міг припуститися помилки”.

ТСН.ua зібрав головне про аварію та стежить за подіями в текстовій онлайн-трансляції.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *