Новини світу: Інтеграція РФ і Білорусі зменшить суверенітет двох країн – Медведєв

Російський прем'єр вважає, що цього "не варто боятися".

Прем'єр міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що інтеграція РФ і Білорусі зменшить суверенні повноваження двох країн, проте цього «не потрібно боятися», тому що повністю поступатися суверенітетом не доведеться.

Про це він сказав 5 грудня, передає «Інтерфакс».

За словами Медведєва, інтеграцію країн потрібно зберегти та дійти до спільного вирішення спірних питань.

«Нам потрібно зробити все, щоб інтеграція збереглася. Є складні теми, пов'язані з енергоносіями, цінами, кожна країна хоче домогтися якихось переваг для себе, але впевнений, що розв'язки тут можна знайти і на президентському рівні, і на рівні уряду», — сказав Медведєв.

Він зазначив, що «потрібно побачити світло в кінці тунелю: куди ми з цієї інтеграцією йдемо».

«Нам весь час кажуть: «Ми не збираємося поступатися суверенітетом». Так і не треба нічим поступатися з одного боку. Але з іншого боку, будь-яка інтеграція, нагадаю просту юридичну істину — це часткове зменшення суверенітету, і ми теж свій суверенітет зменшили, коли об'єдналися в Євразійський союз «, — сказав російський прем'єр та додав, що «РФ віддала частину своїх повноважень на наднаціональний рівень».

Нагадаємо, наприкінці листопада президенти Білорусі та РФ Олександр Лукашенко і Володимир Путін домовилися про єдиний уряд, парламент, а також спільний ринок нафти, газу та енергетики. Іще в середині листопада президент Білорусі сумнівався, що його країні союз із Кремлем потрібен. Втім, нині у посольстві Білорусі в Москві заявив про грандіозні цілі, а з Кремля додали, що до кінця року президенти точно зустрінуться ще раз. 

Відео

Один на двох парламент і уряд: Росія і Білорусь активно працюють над створенням союзної держави

Поглиблена інтеграція має завершитися 7 грудня до 20-ї річниці підписання договору. Об'єднання передбачає, зокрема, спільні ринки нафти, газу та електроенергії та уніфіковане податкове законодавство. Спірною залишається поки ціна на поставки російського газу в Білорусь на наступний рік.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *