Німеччина запрошує трудових мігрантів: до чого готуватися українцям – світові новини

Від 1 березня Німеччина відкриває свій ринок праці.

Через гостру нестачу робочих рук офіційний від 1 березня Берлін запрошує трудових мігрантів із країн, що не входять до Євросоюзу. Диплом про вищу освіту мати вже не потрібно, достатньо середньої кваліфікації. Утім, знати німецьку мову обов'язково. До чого мають бути готові трудові мігранти — у сюжеті ТСН.19:30.

Рекрутер Енріко заздалегідь будує житло для майбутніх трудових мігрантів. Впевнений, що попит на квартири буде чималий. Від 1 березня Німеччина відкриває свій ринок праці для фахівців робітничих спеціальностей.  

“Квартиру знайти в хорошій ціновій політиці дуже важко. Через це ми вирішили будувати спеціально для людей, які будуть зараз приїжджати з інших країн до Німеччини”, – розповів власник рекрутингової компанії Енріко Бем.

Енріке – син мігрантів родом із Одеси. Розуміє, що адаптуватися в новій країні непросто. Охочим приїхати на роботу до Німеччини пропонуватиме медстрахування та відкриття банківського рахунку. Для шукачів роботи послуги безкоштовні. Він застерігає, що недобросовісних посередників з'являється дедалі більше. “Не можна рекрутинговим компаніям давати гроші заздалегідь, тому що вони обіцяють дуже багато і дають людям неправильні надії”, – радить Бем.

Відео

Німеччина запрошує трудових мігрантів із країн, які не входять до ЄС: що треба знати охочим  

Через гостру нестачу робочих рук Німеччина запрошує трудових мігрантів із країн, що не входять до Євросоюзу. Тож їхати на роботу зможуть і українці. Диплом про вищу освіту мати вже не потрібно, достатньо середньої кваліфікації, особливо шукають медсестер та доглядальниць. Утім, знати німецьку мову – обов'язково. Більше читайте тут 

Рекрутерам натомість готові щедро платити німецькі роботодавці. Виконавчий директор компанії Томас Гернвік постійно шукає медичний персонал для догляду за людьми літнього віку.

“Нам дуже потрібні люди, які володіють німецькою мовою. Розумієте, для догляду за старенькими потрібно спілкуватися. Треба, щоби люди могли сказати, якщо їм незручно або щось болить чи турбує. Тому мова – це обов'язково”, – розповів він.  

Наступна вимога – підтвердження диплому про освіту. Олександра закінчила медичний інститут у Києві. Кілька разів проходила курси медичної німецької мови і знає, що навіть із трудовим контрактом процес може затягтися.

Німецькому бізнесу зараз гостро бракує робочих рук. Тому працедавці закликають процес максимально спростити. “Не має бути довгих бюрократичних процедур і очікувань в багато місяців на перевірку документів. Потрібні процеси, щоби документи відправляли он-лайн, в не слали папери з пункту А в пункт Б”, – вважає президент Федеральної спілки роботодавців Німеччини Інго Крамер. 

Із початком весни до Німеччини дозволять приїжджати і для пошуку роботи. Для цього видаватимуть робочу візу на півроку. Для неї треба довести знання мови і кваліфікацію, а ще  мати гроші із розрахунку 853 на місяць, тобто понад 5 тисяч євро на півроку. Це – віза для пошуку роботи, а працевлаштовуватися по безвізу і є, і залишиться нелегальним.

Кореспондентка ТСН Наталія Фібріг.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *