Нідерланди готували військову операцію в Україні одразу після збиття рейсу MH17 – De Telegraaf

Військове втручання на окупований Донбас скасували в останній момент.

Влада Нідерландів готувала військову операцію на Донбасі 2014 року, аби забрати останки загиблих після авіакатастрофи малазійського рейсу MH17.

Про це пише нідерландський портал De Telegraaf.

Видання розповідає, що тисяча бійців армії Нідерландів була готова до військової операції на території окупованого Донбасу. Однак в останній момент уряд скасував операцію.

“Катастрофа сталася в четвер і протягом кількох днів прем'єр Марк Рютте виглядав безсилим, оскільки ситуація з репатріацією загиблих не вирішувалася. У той же час бойовики на Донбасі зібрали останки жертв і використовували їх як інструмент для ведення переговорів з Україною. Крім того, на місці катастрофи вони збирали цінні речі і стирали важливі сліди для розслідування причин трагедії”, – йдеться в повідомленні.

У зв'язку з цим, нідерландська влада таємно працювала над планом військового втручання на Донбас, а від 20 липня в армійському штабі країни відбулися зустрічі з планування цієї операції.

План полягав у тому, щоб тисяча військових 11-ї аеромобільної бригади увійшла в район катастрофи MH17 з легким озброєнням, і тим, що б помістилося в рюкзаки. Військові мали зайняти позиції і утримувати контроль на місці катастрофи, площею 35 квадратних кілометрів водночас забезпечити роботу слідчих.

Очікувалося, що загін буде готовий до відправки до України через 48 годин, а остаточне рішення мало бути оголошено увечері 23 липня.

“Ми всі хотіли зробити це головним чином тому, що масштаби цієї катастрофи справили велике враження на кожного солдата. Я вірив в це. Всі було добре навчені, у мене були суперсолдати”, – заявив Telegraaf командир 11 аеромобільної бригади.

Більше про: Доповідь щодо MH17: оголошено імена підозрюваних

  • Слідство у справі катастрофи рейсу МН17 має 13 свідків – ЗМІ
  • Речниці МЗС РФ Захаровій стало "бридко" від появи свідка запуску ракети по МН17
  • Катастрофа MH17: у Міжнародних слідчих є свідок запуску ракети

Однак, 22 липня, поїзд з останками жертв авіакатастрофи прибув з Тореза Донецької області до Харкова, а на наступний день літак ВПС Нідерландів евакуював останки з України. На Донбасі залишилася судово-медична експертиза, а Нідерланди направили туди сорок неозброєних поліцейських.

Як повідомлялося, об’єднана слідча група офіційно висунула звинувачення у збитті рейсу MH17 над Донбасом одному із лідерів бойовиків на сході України Ігорю Гіркіну (Стрелкову), українцю, який воював за “ДНР”, Леоніду Харченку (“Кріт”), російському генералу Сергію Дубинському (“Хмурий”) та полковнику РФ Олегу Пулатову (“Гюрза”). ТСН.ua зібрав ключові тези із виступу слідчих у найбільш резонансній авіакатастрофі останніх років. Пізніше у РФ з'явилася перша реакція на нові результати розслідування катастрофи MH17.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року в зоні збройного протистояння на сході України був збитий Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 з Амстердама до Куала-Лумпура. Трагедія сталася на сході Донецької області в районі села Грабово, розташованого неподалік від Тореза. Всі 298 осіб, які перебували на борту, загинули. 

Розслідування показало, що Boeing був збитий ракетою серії 9М38, використовуваною в зенітно-ракетний комплекс “Бук”. Установка була доставлена з Росії і запущена з території, яка контролювалася тоді сепаратистами. Фрагменти ракети серії “Бук” були виявлені під час розтину тіл членів екіпажу, так і в одному з віконних прорізів кабіни літака.

Міжнародній слідчій групі вдалося встановити більшу частину маршруту, яким ЗРК “Бук” прямував на територію України, а також маршрут його руху у зворотному напрямку. За версією слідства, комплекс переміщувався з території Росії на територію Східної України і пізніше вивезений назад в РФ на білому тягачі марки Volvo.

Висновки МСГ фактично збігаються з результатами розслідування групи Bellingcat – експертно-журналістської організації, що займається незалежними розслідуваннями з відкритих джерел.

Відео

Справа MH17: Нідерланди звинувачують Росію у відмові видати підозрюваного Цемаха 

Місцева прокуратура вважає, що Кремль свідомо дозволив ключовому свідку у збитті Боїнга МН17 виїхати з країни до "ДНР". Цим Москва, за словами нідерландської сторони, порушила європейський договір про екстрадицію правопорушників. Бойовика Володимира Цемаха Україна передала Росії цього вересня у межах двостороннього обміну полоненими.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *