Спроби запобігти поширенню хвороби вже зазнали невдачі.
Загадкова і смертельна хвороба охоплює все більше людей у Китає, а світом уже поширюється хвиля паніки. Наразі вже відомо про 300 підтверджених випадків інфікування коронавірусом і щонайменше шістьох загиблих, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.
Люди в захисних костюмах миють вулиці китайського міста Ухань – зі шлангів поливають дезінфікуючими засобами. Після того, як у міністерстві охорони здоров’я підтвердили, що смертельний вірус передається від людини до людини, Ухань планують закрити, щоб убезпечитися від поширення вірусу. “Ми радимо, якщо немає особливих причин, не відвідувати Ухань, а жителям Ухані – не виїжджати з міста”, – каже мер Чжоу Сянванг.
Припускають, що спалах хвороби розпочався з ринку морепродуктів. Нині він зачинений і огороджений поліційною стрічкою. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. “Інкубаційний період, напевне, становить близько тижня. І багато людей, що перебувають у ньому, не матимуть симптомів, не матимуть лихоманки. Тож мета заходів на кордоні – ідентифікувати тих, кого ми можемо”, – пояснив австралійський медичний офіцер Брендан Марфі.
Більше про: Убивчий коронавірус у Китаї
Вірус схожий на застуду, але, на відміну од неї, дуже швидко вражає легені й інші органи. Спалах припав на святкування китайського нового року – саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують як усередині країни, так і до інших країн. Випадки захворювання, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, загалом уже зафіксували в чотирьох країнах. У Синґапурі та В'єтнамі в кількох людей недугу лише підозрюють. “Думаю, упродовж кількох наступних тижнів ми, затамувавши подих, стежитимемо за тим, наскільки легко вірус передається від людини до людини. Півтора десятка медичних працівників заразилися від перших двоїх сотень пацієнтів – це доволі багато. Але, з іншого боку, медичний персонал перебуває у тісному контакті з пацієнтами і під більшим ризиком”, – каже викладач університету Ланкастера Дерек Гатерер.
У міністерстві охорони здоров'я України погоджуються з іноземними колегами: визначити одразу, хто підхопив вірус, через брак симптомів украй складно. Але запевняють, що як діяти у разі виявлення хворого – знають. “Якщо виявляються симптоми у хворого на борту літака, то борт повідомляє медичну частину в аеропорту. Медична частина одразу звітує епідеміологам і відбувається реагування”, – каже заступник міністра Віктор Ляшко. Через поширення вірусу Всесвітня організація охорони здоров’я скликає екстрене засідання, де вирішуватимуть, чи оголошувати надзвичайну ситуацію в галузі суспільного здоров’я – таке визначення використовують лише у випадку найсерйозніших епідемій.
ТСН.ua
Кореспондентка ТСН Катерина Трифоненко